Izvor: Sportal.rs, 05.Feb.2015, 16:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Paunović: Slabih rivala nema, ali verujemo u sebe
Žrebom u Nionu odlučeno je da se mlada fudbalska reprezentacija Srbije za plasman na Evropsko prvenstvo u Poljskoj, 2017. godine bori sa Italijom, Slovenijom, Republikom Irskom, Litvanijom i Andorom. Iz ove grupe, samo će se pobednik direktno plasirati na šampionat, s tim da za najbolje drugoplasirane selekcije postoji i mogućnost naknadnog plasmana, kroz baraž.
Aktuelni selektor reprezentacije Srbije U-20 Veljko >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << Paunović bio je zadovoljan žrebom koji je pratio sa tim menadžerom Pavlom Simićem. Naša reprezentacija će startovati u novom ciklusu takmičenja za igrače rođene 1994. godine i mlađe 8. septembra utakmicom na domaćem terenu protiv Litvanije, a ciklus će završiti 11. oktobra 2016. godine protiv Slovenije na svom stadionu.
- Sve ekipe koje su žrebane imaju kvalitet. Mi, međutim, verujemo u svoje snage. Prvenstveno treba da gledamo svoje mogućnosti. Zbog učešća naših selekcija na prvenstvu Evrope u Češkoj i na Svetskom prvenstvu u Novom Zelandu, nećemo imati mnogo vremena da se uigravamo do početka kvalifikacija, ali nam to neće smetati da igramo punom snagom - rekao je posle žrebanja Paunović i dodao da je favorit za prvo mesto u grupi Italija.
- Ipak, to ništa ne znači, jer "Azuri" to moraju da dokažu na terenu. Uostalom, Italija je bila naš rival i u prethodnom ciklusu takmičelja sa kojim su naši mladići igrali potpuno ravnopravno. U našoj grupi ima još neugodnih reprezentacija, kao što su Slovenija, Litvanija i Republika Irska. Znamo odavno da nema slabih rivala, ali mi verujemo u svoje snage i tako ćemo igrati protiv svakog rivala. Nikoga se ne plašimo i nikome ne pretimo - objasnio je Paunović uz opasku da Srbija neće nikoga podceniti, ali ni preceniti, jer veruje u svoje sposobnosti.
Na Evropsko prvenstvo koje će 2017. godine biti održano u Poljskoj, plasiraće se pobednici devet kvalifikacioni grupa. Pored domaćina i organizatora Poljske, još dva učesnika će se dobiti kroz baraž četiri najbolje drugoplasirane ekipe. Prvi put posle niza takmičenja, umesto osam, učestovaće 12 reprezentacija.
Prethodna generacija mlada reprezentacije Srbije, još nije završila takmičenje, jer će u junu učestovati na završnom turniru osam najboljih ekipa Evrope. To prvenstvo će se organizavati u Češkoj, a četiri najbolje ekipe sa tog prvenstva stiču pravo da učestvuju na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru 2016. godine.
Kvalifikacione utakmice reprezentacije Srbije za EP 2017:
8. septembra 2015. godine - Srbija - Litvanija
7. oktobra 2015. godine - Srbija - Andora
13. oktobra 2015. godine- Litvanija - Srbija
13. novembra 2015. godine - Srbija - Italija
17. novembra 2015. godine - Slovenija - Srbija
25. marta 2016. godine - Andora - Srbija
2. septembra 2016. godine - Italija - Srbija
6. septembra 2016. godine - Srbija - Republika Irska
7. oktobra 2016. godine - Republika Irska - Srbija
11. oktobra 2016. godine - Srbija - Slovenija
(Foto: MN Press)







