“ORLIĆI” PONOVO POLETELI Srbija savladala Italiju, Pecarski silan!

Izvor: 011vodič.com, 15.Jul.2019, 22:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Foto: KSS / Promo Mlada reprezentacija Srbije, igrači rođeni 1999. godine i mlađi, završila je grupnu fazu na Evropskom prvenstvu u Tel Avivu sa skorom od dve pobede i jednim porazom. Izabranici selektora Olivera Popovića su u okviru trećeg kola grupe “B” posle velike borbe savladali neugodnu i čvrstu selekciju Italije. Imao je naš mladi tim nekoliko prilika da prelomi utakmicu, ali se rival po pravilu vraćao u igri. Ipak, tri vezane trojke srpskih reprezentatavica sredinom poslednje >> Pročitaj celu vest na sajtu 011vodič.com << četvrtine, uz odličnu igru Marka Pecarskog, bile su presudne za konačan rezultat: Srbija U20 – Italija U20 73:69 (20:19, 21:17, 17:19, 15:14). Plasman reprezenacije Srbije u grupi “B” i protivnik u 1/8 finala biće poznat posle utakmica Izrael – Ukrajina i Turska – Francuska. Foto: FIBA.com / Promo Mladi košarkaši Srbije Veoma dobro počeo je naš mladi tim i poveo sa 6:0 na samom startu meča. Italijani su uzvratili trojkama Setafanija i prešli u vođstvo (13:14) sredinom prve četrtine koja je ipak pripala Srbiji – 20:19 zahvaljujući raspoložemom Marku Pecarskom. Pojačali su srpski reprezentativci intenzitet igre u odbrani što se odmah odrazilo na rezultat – 29:21. Nastavio je rival da odlično šutira iza linije 6,75 što je izabranike selektora Popovića sprečilo da imaju veću prednost na poluvremenu – 41:36. Italijanski tim je spustio ritam na početku drugog poluvremena i tako došao do željene igre i vođstva 49:47 u 26. minutu. Uspeo je naš mladi tim serijom 11:4 da preokrene rezultat na 58:53 i ponovo preuzme inicijativu. Rival je još jednom da se vratio u meč, ali je Srbija ovaj atak odbila trojkama odličnog Momirova, Vulikića i kapitena Uskokovića. Vođstvo 71:62 bio je zavidan kapital u 37. minutu. Pokušali su Italijani sve kako bi došli do preokreta u samom finišu, ali je naš tim rutinski priveo utakmicu kraju i slavio sa 73:69. Najbolji pojedinac […] More
The post “ORLIĆI” PONOVO POLETELI Srbija savladala Italiju, Pecarski silan! appeared first on 011vodic.com.
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo

Nastavak na 011vodič.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta 011vodič.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta 011vodič.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.