Nova evropske bronze za srpske kajakaše

Izvor: Mondo, 03.Maj.2015, 11:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski reprezentativac Dejan Pajić osvojio je treće mesto na Evropskom prvenstvu u kajaku u Češkoj. Isti uspeh ponovile i Milica Starović i Dalma Ružičić Benedek.

Dejan Pajić okitio se bronzanom medaljom u disciplini K-1 na 500 metara na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu, koje >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << se održava u češkim Račicama.

Pajić je u finalu zauzeo treće mesto u vremenu 1:42,168 minuta, iza Nemca Toma Libšera (1:41,952) i Renea Poulsena iz Danske koji je stazu savladao za 1:41,504 minuta.

Treće mesto osvojile su i Milica Starović i Dalma Ružičić Benedek u disciplini K-2 na 500 metara. One su stigle na cilj ostvarivši rezultat 1:46,172 minuta. Pre njih prošli su dvosedi iz Rumunije (1:45.964) i Poljske (1.45.524).

Srpskim takmičarkama to je druga medalja na šampionatu Evrope pošto su dan ranije osvojile bronzu u disciplini K-2 na 1.000 metara.

Nikolina Moldovan nije uspela da se dokopa odličja u finalu kajaka jednoseda na 500 metara, pošto je zauzela četvrto mesto u vremenu 1:56,552 minuta.

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.