Minimalac Mađarske protiv Rusije, prva pobeda za Holandiju

Izvor: B92, 11.Jan.2020, 18:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Popodnevni termin doneo nam je i mečeve u grupama C i E na Evropskom prvenstvu.

Prvu pobedu na šampionatu ostvarila je Holandija, koja je rutinski savladala Letoniju sa 32:24.

Narandžasti su kontrolisali čitavu utakmicu i na kraju zasluženo slavili. Najefikasniji bio je Smits sa sedam, Slujters je dao šest, a Lenders četiri pogotka.

Kod Letonaca najbolji je bio Kristopans sa šest golova.

U drugom meču ove grupe derbi igraju Španija >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i Nemačka od 18.15.

Počelo je takmičenje i u grupi E, a prvi trijumf ostvarila je Mađarska.

Oni su nakon velike borbe savladali Rusiju sa 26:25.

Prvo poluvreme donelo nam je rezultatsku klackalicu, pošto nijedna od selekcija nije uspela da se odvoji.

Mađari su to uspeli da urade i sredinom drugog dela stekli velikih +4, koje je delovalo kao nedostižna prednost.

Ipak, Rusi u završnici prave seriju od 4:0 i dolaze do 25:25.

Reprezentativci Mađarse su uspeli da odole naletu rivala i pogotkom Žolta Baloga tri minuta pre kraja slave pobedu.

On je bio i najefikasniji igrač na ovom susretu sa sedam golova, a pratili su ga Zita sa pet, odnosno Banhidi sa četiri gola.

Kod Rusa najbolji je bio Santalov, koji je postigao pet golova.

Drugi meč u ovoj grupi igraju Danska i Island od 18.15.
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo