Medalje najava uspeh u Geteborgu

Izvor: B92, 25.Feb.2013, 12:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Medalje najava uspeh u Geteborgu"

Selekor srpskih atletičara Slobodan Popović ocenio je da su medalje na Balkanijadi svojevrsna najava dobrih rezultata na predstojećem Evropskom prvenstvu.

"Zadovoljan sam nastupom svih naših atletičara u Istanbulu, a pre svega Ivane Španović koja je sa 6,73 metara oborila državni rekord u skoku u dalj, Asmira Kolašinca, koji je imao najbolji hitac sezone, i Gorana Nave sa ispunjenom normom na 1.500 metara", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rekao je Popović.

Popović je precizirao da se lista putnika za Geteborg nije proširila posle Istanbula, odnosno da je čine Španović, Kolašinac, Dudaš i Nava.

Jedina promena je disciplina u kojoj će Nava nastupiti u Geteborgu, a to je trka na 1.500 metara“, rekao je Popović.

Popović je naglasio da su u Istanbulu odlično izdanje pružili i višebojac Mihail Dudaš, kao i Emir Bekrić na 400 metara.

Bekrić nije ispunio normu za učešće na Evropskom prvenstvu u Geteborgu, ali je obaranjem ličnog rekorda ispunio sva očekivanja“, ocenio je Popović i dodao da je izuzetno zadovoljan i nastupima Amele Terzić i Nemanje Kojića, koji su pokazali da su spremni za kros sezonu.

Popović je ponovio da na prvenstvu Evrope u Geteborgu, od 1. do 3. marta, očekuje visok plasman naših atletičara.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.