Marjanović: Cilj medalje u Riju

Izvor: B92, 28.Dec.2012, 20:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Marjanović: Cilj medalje u Riju

Predsednik Rukometnog saveza Srbije Velimir Marjanović rekao je da je cilj da muška i ženska reprezentacija obezbede plasman na OI u Riju i osvoje medalju.

"Posle mnogo vremena postali smo najuspešniji savez u Srbiji. Da bi taj temelj opstao i nastavio da daje rezultate, biće nam potrebno jedinstvo, nova energija i ljudi koji će imati hraborsti da uđu u još veće izazove. Ciljevi su jasni, da obe reprezentacije obezbede plasman u Rijo, ali i da osvojimo medalju na narednim evropskim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i svetskim prvenstvima".

Marjanović je dodao da je potrebna podrška sa svih strana, ali da su svi preduslovi tu.

"Imamo preduslove za to, podršku države i naroda, postali smo pored fudbala, koji je biznis, sport koji je najrasprostranjeniji u zemlji", dodao je Marjanović.

On je takođe istakao da je za vreme bivše Jugoslavije bilo uspešnih godina, ali da je 2012. najuspešnija u istoriji srpskog rukometa.

"Ne znam da li treba da slavimo ili žalimo što odlazi. Jedina smo selekcija koja ima polufinaliste sa Evropskih prvenstava u muškoj i ženskoj konkurenciji i zemlja koja je iste godina organizovala šampionate Starog kontinena u obe konkurencije. Imamo predstavnika u Ligi šampiona, ekipu Partizana, ženske klubove na međunarodnoj sceni i dosta uspeha u mlađim kategorijama", istakao je Marjanović.

On je izrazio nadu da će Savez u narednim godinama dobiti svoj centar, a rukomet hram, jer "Beograd zaslužuje da ima predstavnike u Ligi šampiona u obe konkurencije".

"Srpski narod nema mnogo stvari kojima se raduje, potrebni su nam uspesi, a nažalost to donose samo sportisti. Da su ostali delovi našeg društva uspešni kao sport, bili bi smo mnogo srećniji. Nadam se da će u godinama koje predstoje, dok država i ekonomija ne ojačaju, mi biti ti koji narodu daju nadu da izdrži", poručio je Marjanović.

Na svečanosti u Hajatu, koju tradicionalno na kraju godine organizuju RS i Sportski žurnal dodeljene su nagrade najboljima.
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo

Nastavak na B92...



Povezane vesti

U Rio sa dva tima

Izvor: Mondo, 28.Dec.2012

Predsednik Rukometnog saveza Srbije (RSS) Velimir Marjanović rekao je u petak da je cilj da muška i ženska reprezentacija u narednom ciklusu obzebede plasman na Olimpijske igre u Riju i osvoje neku od medalja..."Posle mnogo vremena postali smo najuspešniji savez u Srbiji. Da bi taj temelj opstao...

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.