Ljajić: Uvek je čast igrati za reprezentaciju

Izvor: RTS, 07.Sep.2015, 04:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ljajić: Uvek je čast igrati za reprezentaciju

Reprezentativac Srbije Adem Ljajić rekao da je uvek čast igrati za nacionalni tim, pa i u utakmicama koje nemaju takmičarski značaj.

"Odigrali smo dobro protiv Jermenije i pobedili što je bio prioritet. Nije bilo publike, ali smo našli motiv u tome što smo igrali za nacionalni tim. Možda jesmo bili rasterećeniji zbog situacije u kojoj smo, ali je uvek čast igrati za reprezentaciju", rekao >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je Ljajić.
Srbija je u rezultatskoj nevažnoj utkmici pobedila Jermeniju sa 2:0, u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2016. godine, a u ponedeljak će gostovati Francuskoj u prijateljskoj utakmici.
"Svi znamo ko je i šta Francuska, igraćemo kao i protiv Jermenije iako su Francuzi mnogo kvalitetniji od Jermena. Nadam se da ćemo ponovo odigrati dobro.", rekao je Ljajić. On je dodao da je "jako srećan" što je iz Rome prešao u veliki klub kakav je Inter.
Fudbaler Tuluza Uroš Spajić, koji je u meču protiv Jermenije debitovao za reprezentaciju, rekao je da je sinoćnja pobeda veoma bitna za samopouzdanje.
"Zadovoljan sam pobedom i zbog toga sto smo izašli iz minusa što je veoma bitno za samopouzdanje za naredne utakmice, jer se polako pripremamo za kvalifikacije za Svetsko prvenstvo", rekao je Spajić.
On je dodao da je igrao pod tenzijom protiv Jermenije, pošto mu je to bila prva utakmica za reprezentaciju.
"Osećali su se tenzija i naboj, ne debituje se svaki dan za reprezentaciju. Bilo je par situacija gde sam reagovao ishitreno, ali sam zaovaljan kako sam odigrao utakmicu", rekao je on.
Spajć je dodao da će mu igranje protiv reprezentacije Francuske, zemlje iz koje je njegov sadašnji klub, biti dodatni motiv.
"Biće lep ambijent, očekujem pun stadion. Igraće se na novom stadionu u Bordou gde još nisam nastupio, pa mi je i zbog toga drago. Svestan sam snage Francuske i siguran sam da će biti lepa utakmica", rekao je Spajić.
Utakmica između Srbije i Francuske igraće se u ponedeljak od 20.45 u Bordou.

Nastavak na RTS...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.