Lana Pudar osvojila zlato za BiH na Evropskom juniorskom prvenstvu

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 09.Jul.2023, 18:39

Plivačica iz Bosne i Hercegovine Lana Pudar osvojila je u nedjelju, 9. jula, zlatnu medalju na Evropskom juniorskom prvenstvu u Beogradu. Pudar je pobijedila u disciplini 50 metara delfin, s rezultatom od 26.10 sekundi. Drugo mjesto osvojila je Dankinja Martine Damborg, dok je treća bila Anna Maria Boerstler iz Njemačke. Lana Pudar članica je Kluba vodenih sportova "Orka" iz Mostara, na jugu BiH, iz koga su na društvenim mrežama objavili da je u nedjelju postala "juniorska...
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo