KVALIFIKACIJE ZA EP: Italijani se probudili! Španci DEMOLIRALI Kipar - Makedonci ponovo slavili

Izvor: SrbijaDanas.com, 12.Sep.2023, 23:03

Sve postaje zanimljivije...

Ove večeri su odigrane preostale utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u fudbalu koje se održava naredne godine u Nemačkoj.

Španija nije imala nikakvih problema protiv Kipra. Oporavili su se u potpunosti od onog poraza od Škotske, pa su posle Gruzije, savladali i Kipar.

Danas u Granadi čak 6:0 (2:0).

Golove su redom postizali Gavi, Merino, >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Hoselu, Feran Tores, Baena i ponovo Feran Tores.

Norvežani su ostali u trci za Evropskim prvenstvom pošto su savladali Gruziju na svom terenu golovima svojih najboljih igrača, Erlinga Halanda i Martina Odegarda koji su pogađali u 25. i 33. minutu utakmice.

Nusa je bio asistent u oba slučaja.

Gruzija je samo u nadoknadi uspela da savlada protivničkog golmana, utešni gol za 2:1 postigao je Zivzivadze.

Italijani se bude.

Posle onog remija u Makedoniji koja im je došla glave u prethodnom periodu, danas su konačno pobedili i to direktnog rivala za plasman na EURO.

Ukrajinci su savladani na "San Siru" rezultatom 2:1.

Fratezi je pogodio u 12. minutu utakmice, da bi isti igrač pogodio za 2:0 u 29. minutu.

Konačnih 2:1 postavlja Jarmolenko u 41. minutu.

U drugom meču, novi dobar rezultat Severne Makedonije, oni su savladali Maltu rezultatom 0:2 na gostovanju.

Strelci su bili Elmas u 5. minutu i Manev u 41.

Fudbaleri Belgije ubedljivo su savladali Estoniju 5:0 (2:0) u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. godine u Nemačkoj.

Belgijanci su do nove pobede u grupi F stigli već posle 45 minuta igre, kada su imali 2:0.

Vertongene je bio precizan u 4. minutu, Trosar je na 2:0 povećao u 18, a tačku na meč stavio je Lukaku sa dva gola u 56. i 58. minutu susreta.

Ubedljiva je bila i reprezenatcija Austrije, koja je bez velikih problema savladala Švedsku sa 3:.

Mihael Greogorič je obezebdio početno vođstvo u 53. minutu, a četiri minuta kasnije Marko Arnautović je duplirao prednost.

Isti igrač u 69. minutu postigao je drugi pogodak, dok je Emil Holm postavio je konačan rezultat u 90. minutu.

Belgija je vodeća u grupi F sa 13 bodova, koliko ima i Austrija na drugom mestu. Slede Švedska sa šest i Azerbejdžan i Estonija sa po jednim bodom.