Hrvatskoj dovoljno poluvreme za trijumf nad Crnom Gorom

Izvor: RTS, 10.Jan.2020, 00:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U drugom meču prvog kola Grupe A na Evropskom prvenstvu za rukometaše Hrvatska je očekivano slavila protiv Crne Gore rezultatom 27:21 (12:13).
Rukometaši Crne Gore odigrali su odlično prvo poluvreme protiv favorizovanog rivala.

"Lavovi" su na poluvreme otišli sa golom prednosti ali su u nastavku meča rukometaši Hrvatske zaigrali svojim prepoznatljivim stilom i na kraju rutinski slavili >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << - 27:21.
"Kauboje" je predvodio Luka Cindrić sa šest golova, po četiri su postigli Marino Marić i Zlatko Horvat.
U ekipi Crne Gore istakao se Nemanja Grbović sa šest golova, dok je Vladan Lipovina postigao četiri.
Crna Gora za dva dana igra protiv Srbije, dok će se u derbiju Grupe A sastati Hrvatska i Belorusija.
U mečevima Grupe C, Nemačka je pobedila Holandiju 34:23, dok je Španija bila bolja od Letonije 33:22.