Hrvati srušili Španiju posle peteraca

Izvor: B92, 04.Jan.2024, 22:43

Vaterpolisti Hvratske startovali su u Dubrovniku pobedom na Evropskom prvenstvu u vaterpolu.

Domaćini turnira su boljim izvođenjem peteraca u susretu A grupe pobedili tim Španije sa 14:12 (2:1, 2:5, 2:2, 3:1, 5:3), pošto je u regularnom toku bilo 9:9.

Imala je Hrvatska posle prvih osam minuta prednost od 3:1, ali su Španci odlično >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << odigrali tu drugu četvrtinu i na odmor otišli sa prednošću od 6:4.

Hrvati su se brzo vratili i u poslednjoj četvrtini nadoknadili minus od dva gola.

Na četiri minuta i 25 sekundi pre kraja preko Lorena Fatovića izjednačili su na 9:9.

Do kraja susreta nije bilo golova, pa su odlučili peterci, a tu su Hrvati bili bolji, dobili su rulet seriju sa 5:3.

U pobedničkoj ekipi po dva gola postigli su Loren Fatović i Luka Brkić, dok su po dva u timu Španije postigli Alvaro Granados, Felipe Roča Perone, Bernat Karne i Mark Larumbe.