Izvor: Politika, 19.Sep.2013, 23:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Evropski prvak kreće u odbranu trona
Danas u Herningu (Danska), u prvom kolu Evropskog prvenstva za odbojkaše: Srbija – Slovenija (17 č, RTS). – Neraščišćeni računi s prošlog šampionata
Pre dve godine, u Beču, naši odbojkaši su zadivili i nas i međunarodnu odbojkašku javnost. Osvojili su zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu.
Danas počinju pohod u kome će pokušati da sačuvaju tron. U Herningu (Danska) u >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << prvom kolu im je protivnik Slovenija (17 č, RTS).
– Utakmica sa Slovenijom je vrlo važna, kao i svaka, a pogotovo na startu. Igramo protiv ekipe koja je tehnički dosta dobro obučena, koja je sigurno ambiciozna i željna da konačno na evropskim prvenstvima postigne više od jedne pobede koju dosad ima, – kaže naš selektor Igor Kolaković uoči prvog susreta na šampionatu, koji zajednički priređuju Danska i Poljska. – Po rezultatima u pripremnom periodu bi se reklo da su se vrlo dobro spremili. Po informacijama koje imam veoma su motivisani kada je reprezentacija Srbije u pitanju i očekujem zaista težak duel. Radi se o ekipi koja zna da igra odbojku. Možda je nešto slabija na prijemu servisa, ali su uporni, strpljivi i veoma su opasni kad oni serviraju i blokiraju. U ovom trenutku je verovatno najbolji igrač Slovenije Urnaut uz korektore i blokere.
O onome što bi moglo da odluči pobednika Kolaković je kazao:
– Na njihovu ambiciju moramo da odgovorimo još većom našom ambicijom. Mislim da imamo kvalitet da to i uradimo. Ali, treba nam i ono što je potrebno za svaki meč: i euforija, i entuzijam, i potpuna posvećenost meču.
Milan Rašić odlično poznaje protivnika ne samo što igra u Sloveniji, nego je njegov bivši trener sada selektor:
– Mislim da nema potrebe da na nekog posebno obraćamo pažnju. Njihov selektor insistira na jedinstvu i na tome da se niko ne izdvaja, da su svi budu zaslužni. Smatram da pažnju treba najpre da obratimo na nas, kako i šta radimo, a tek posle na njih. Optimista sam i očekujem da dođemo da prve pobede. Problem bi mogao da bude za one koji serviraju iz skoka, jer svetla u dvorani Boksen, koja je ogromna, nisu prilagođena za odbojku.
Vlado Petković je dugo u našoj reprezentaciji i ima ogromno iskustvo:
– Slovenija ima dobru ekipu. Igrali smo na prethodnom šampionatu protiv njih i malo smo se i mučili. Svi njihovi igrači imaju dosta jaku sezonu iza sebe i mislim da će nam ovo biti i najteža utakmica, jer je i prva i vrlo bitna za samopouzdanje. Moramo pre svega da gledamo sebe, da odigramo kako smo se dogovorili. Ako uđemo u meč kako treba mislim da neće biti problema.
Naša dodatna prednost je i to što su selektor i nekoliko reprezentativaca bili ili još jesu članovi slovenačkih klubova.
– Bez obzira na to biće teško, – tvrdi Petković. – Oni, da tako kažem, imaju neke neraščišćena račune sa nama zbog prethodnog šampionata. Misle da su bolji od nas, ali mi ćemo dati svoj maksimum, pa kako bude.
Na ovakvim turnirima ni za jednog protivnika ne treba da se misli da će biti lak zalogaj. Zato je dobro da naši igrači ulaze u meč sa Slovenijom spremni da ih čeka protivnik koji gori od želje da ih savlada, jer onda neće biti opuštanja nijednog trenutka.
I. C.
----------------------------------------------
Raspored takmičenja po grupama
C grupa (Herning)
Prvo kolo (20.09)
Srbija – Slovenija 17 č
Finska – Holandija 20 č
Drugo kolo (21.09)
Srbija – Holandija 15 č
Finska – Slovenija 18 č
Treće kolo (22.09)
Holandija – Slovenija 15 č
Srbija – Finaks 18 č
A grupa (Odenze)
Prvo kolo (20.09.)
Belorusija – Belgija 17,30 č
Italija – Danska 20,45 č
Drugo kolo (21.09)
Italija – Belorusija 15 č
Danska – Belgija 18 č
Treće kolo (22.09)
Danska – Belorusija 15 č
Italija – Belgija 18 č
B grupa (Gdanjsk)
Prvo kolo (20.09)
Francuska – Slovača 17 č
Poljska – Turska 20 č
Drugo kolo (21.09)
Slovačka – Turska 17 č
Poljska – Francuska 20 č
Treće kolo (22.09)
Francuska – Turska 17 č
Poljska – Slovačka 20 č
D grupa (Gdinja)
Prvo kolo (20.09)
Rusija – Nemačka 17 č
Češka – Bugarska 20 č
Drugo kolo (21.09)
Nemačka – Bugarska 15 č
Rusija – Češka 18 č
Treće kolo (22.09)
Nemačka – Češka 15 č
Rusija – Bugarska 18 č
objavljeno: 20.09.2013.
Evropski prvak Srbija kreće u odbranu trona
Izvor: Politika, 19.Sep.2013
Danas u Herningu (Danska), u prvom kolu Evropskog prvenstva za odbojkaše: Srbija – Slovenija (17 č, RTS). – Neraščišćeni računi s prošlog šampionata..Pre dve godine, u Beču, naši odbojkaši su zadivili i nas i međunarodnu odbojkašku javnost. Osvojili su zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu...Danas...







