Englezi prvi finalisti VIDEO

Izvor: B92, 05.Jul.2023, 20:39

Mlada reprezentacija Engleske plasirala se u finale Evropskog prvenstva igrača do 21 godine.

Englezi su u polufinalu pobedili Izrael sa 3:0 (1:0) i tako će se boriti za trofej na turniru koji se održava u Gruziji i Rumuniji.

Izabranici selektora Lija Karslija nisu iskoristili penal u 17. minutu, Gibs-Vajt nije bio precizan.

Međutim, isti igrač se sasvim iskupio u 42. minutu kada je glavom poslao loptu u mrežu Izreala.

U nastavku, Englezi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su postigli još dva pogotka.

Prvo je posle gledanja VAR snimka u 65. minutu priznat pogodak Kola Palmera za 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Kameron Arčer u poslednjem minutu regularnog toka.

U drugom polufinalu od 21 čas se sastaju Španija i Ukrajina.

Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo