EP: Rusija novi prvak Evrope

Izvor: Vesti-online.com, 29.Sep.2013, 21:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odbojkaši Rusije osvojili su titulu prvaka Evrope, pobedom nad Italijom sa 3:1 (25:20, 25:22, 22:25, 25:17).

Zaslužili trofej: Odbojkaši Rusije

Bronzana medalja pripala je Srbiji, koja je u borbi za treće mesto savladala Bugarsku sa 3:0 (25:22, 32:30, 27:25).

Rusija je dominantno stigla do ovog trofeja, obzirom da su tokom celog takmičenja zabeležili samo jedan poraz i to od Nemačke u prvom kolu.

Poslednju >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << medalju na evropskim prvenstvima Rusija je osvojila 2003, kada je bila bronzana u Nemačkoj, a poslednje zlato osvojeno je davne 1991. u istoj državi.

Italija je ponovila uspeh iz 2011. godine, kada su u finalu poraženi od Srbije.

Igrač utakmice je Italijan Luka Vetori sa 21 poenom, dok je u pobedničkoj ekipi najbolji bio Pavlov sa 16.
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.