Izvor: B92, 03.Okt.2014, 15:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ćurčić: Nećemo se predati
Selektor mlade reprezentacije Srbije Radovan Ćurčić rekao je da se njegovi igrači neće predati, iako je Španija favorit u mečevima baraža za Evropsko prvenstvo.
"Mnogi smatraju da je Španija u ovom uzrastu najbolja ekipa u Evropi, međutim, imaju i oni neke mane koje možemo da pretvorimo u našu prednost. Važno je da smanjimo periode slabije igre. Ako to ostvarimo moći ćemo da se 'nosimo' sa Špancima", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rekao je Ćurčić.
On je podsetio da vodeći fudbaleri mlade španske ekipe igraju u jakim evropskim klubovima – Barseloni, Realu, madridskom Atletiku, Bajernu iz Minhena, Juventusu...
"Španija ima odličnu pâs igru, velike individualne kvalitete i brze igrače. Jedva čekamo da počne utakmica i da protiv takvog rivala vidimo kako naši momci igraju. Ovo je divna prilika da proverimo i vidimo gde se nalazimo. Igrali smo dobro protiv Italije i Belgije u kvalifikacijama, ali Španija je bolja reprezentacija od njih", rekao je Ćurčić.
Za odlučujuće mečeve protiv Španije selektor srpskih nada nije pozvao Lazara Markovića, Aleksandra Mitrovića, Miloša Jojića i ostale igrače A tima, koji imaju pravo nastupa i u mladoj reprezentaciji.
"Imamo dobru komunikaciju sa selektorom Dikom Advokatom i FSS, ali primat je A selekcija. Svi želimo da naš državni tim dobro startuje u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Zbog toga su mladi igrači potrebni najboljoj selekciji", objasnio je Ćurčić.
Prvi meč izmedju Srbije i Španije biće odigran u petak, 10. oktobra od 17 sati u Jagodini, dok je revanš četiri dana kasnije u Kadizu.











