Češka ubedljiva, slavila i Albanija – remi Belgije i Austrije

Izvor: B92, 17.Jun.2023, 22:41

Fudbaleri Češke pobedili su Farska Ostrva rezultatom 3:0 u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Naredni šampionat "starog kontinenta" igra se 2024. godine u Nemačkoj i u toku je treće kolo kvalifikacija.

Češka je igrala u Toršavnu protiv Farskih Ostrva i ubedjivo slavila, pa je sa sedam bodova prvoplasirani tim u toj grupi.

Česi su poveli u 15. minutu preko Krejčija, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dok je na 2:0 povisio Černi u 44. minutu i sa tim rezultatom se otišlo u svlačionice na poluvremenu.

Kada su se igrači vratili čekali smo oko pola sata na novi gol, a Černi je u 75. minutu postavio konačnih 3:0.

U istom terminu se u okviru iste grupe igrao duel Albanije i Moldavije i Albanija je pobedila rezultatom 2:0.

Asani i Bajrami su postizali golove.

Fudbaleri Austrije zadržali su prvo mesto u grupi F, nakon remija sa Belgijom, 1:1.

Austrijanci su poveli u 21. minutu kada je autogol postigao Mangala, dok je Belgija izjednačila tek u drugom poluvremenu, kada je Romelu Lukaku u 61. minutu pogodio mrežu Austrije.

Treba istaći i da Belgija ima utakmicu manje u odnosu na Austriju koja je prethodno pobedila Azerbejdžan i Estoniju.

Fudbaleri Gruzije pobedili su Kipar sa 2:1.

Pitas je u 39. minutu iz penala pogodio za Kipar, dok su fudbaleri Gruzije preko Mikautadzea u 31. minutu poveli, a preko Davitašvilija u 84. minutu overili pobedu.