Braća Azar prevelik problem za Rusiju

Izvor: RTS, 16.Nov.2019, 21:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudblaska reprezentacija Belgije savladala je na gostovanju ekipu Rusije sa 4:1 u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Pobede su upisali još i Škotska, Vels, Kazahstan i Slovenija.
U borbi za prvo mesto Grupe I, Belgija je savladala selekciju Rusije u "Sankt Peterburgu" sa ubedljivih 4:1.

Utakmicu su obeležila braća Azar, koji su bili veoma raspoloženi, na nesreću odbrane domaće >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ekipe.
Torgen je postigao jedan, a Eden Azar dva gola u prvom poluvremenu u kojem je pitanje pobednika bilo rešeno.
Do kraja susreta viđena su još dva gola, Lukaku je tresao mrežu Rusa po četvrti put, dok je konačnih 4:1 postavio Džikija.
Belgija je pobedom izborila prvo mesto Grupe I, dok će Rusija na Evropsko prvenstvo otići kao drugoplasirana ekipa. Bez plasmana iz te grupe ostale su Škotska, Kipar, San Marino i Kazahstan.
Škotska je savladala Kipar u gostima sa 2:1, dok je Kazahstan bio bolji od San Marina sa 3:1.
U Grupi E Vels je pobedom nad Azerbejdžanom od 2:0 zakomplikovao borbu za prva dva mesta.
Golovima Mura i Vilsona u prvom poluvremenu Velšani su upisali pobedu i 11. bod, što je jedan manje od drugoplasirane Mađarske, a tri od Hrvatske.
Selekcija Slovenije je u Grupi G savladala Letoniju sa 1:0 i tako ostala u trci za plasman na EP.
Sve rezultate kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, kao i stanje na tabelama grupa pogledajte OVDE.