Izvor: Danas, 14.Mar.2016, 00:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bod odveo u Švedsku
Beograd - Rukometašice Srbije plasirale su se na Evropsko prvenstvo koje će se u decembru održati u Švedskoj nakon što su sinoć odigrale nerešeno sa Češkom u Kraljevu 28:28 (15:15). Naime, izabranice v.d. selektorke Dragice Đurić su trenutno na čelu svoje kvalifikacione grupe gde će pokušati i da ostanu u preostala dva duela protiv Ukrajine i Italije, odnosno da obezbede sebi bolji žreb za kontinentalnu >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << smotru.
Čehinje su odigrale znatno bolje pred više od 2.500 navijača u Kraljevu nego kada su ih naše devojke nedavno savladale na njihovom terenu u Zlinu. Gošće su imale i vodstvo od 10:6 ali su rukometašice Srbije golovima Pop Lazić i Krpež preokrenule do odmora na kojem niko ipak nije imao prednost. Igralo se dugo gol za gol, da bi naše devojke u jednom trenutku povele sa 26:24, ali su gošće uspele da iskoriste igračicu više i izjednače. Mogle su ipak izabranice Dragice Đurić do celog plena da je Krpež realizovala sedmerac na 25 sekundi do kraja, ali je na kraju i remi bio dovoljan za ostvarenje primarnog cilja kvalifikacija.
Pogledaj vesti o: Rat u Ukrajini






