Bez medalja za Srbiju – nacionalni rekord Ivane Ilić

Izvor: B92, 17.Jul.2023, 15:01

Evropsko atletsko prvenstvo za takmičare do 23 godine održano je od 13. do 16. jula u gradu Espo koji se nalazi nedaleko od Helskinkija.

Naša reprezentacija brojala je12 članova, ali su se kući vratili bez osvojenih medalja.

Prvog dana takmičenja Ivana Ilić uspela je da postavi novi nacionalni rekord za mladje seniorke , u kvalifikacijama trke na 100 m, kada je ovu deonicu istrčala za 11.45 sekundi.

U polufinalu Ivana je ponovila isti rezultat, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nažalost on nije bio dovoljan za finale, već je u ukupnom plasmanu zauzela 12. mesto.

Trećeg dana takmičenja Ivana Ilić takmičila je u trci na 200 m i u kvalifikacijama zabeležila rezultat 23.70 s, dok je u polufinalu ovu deonicu istrčala za 24.42 s i zauzela 13. mesto u ukupnom plasmanu. Na 200 m imali smo još jednu takmičarku, Tamaru Milutinović koja je u kvalifikacijama trčala 23.95 s.

Prethodni državni rekord na 100 m za mladje seniorke, bio je u vlasništvu Vukasave Đapić – 11.47 s, iz davne 1999. godine.

Pored Ivane, u istoj disciplini takmičila je i Katarina Vreta koja je svoje takmičenje završila u kvalifikacijama rezultatom 11.81 s.

Mirjana Dasović zauzela je 19. mesto u ukupnom plasmanu u bacanju kugle daljinom od 13.83 m.

Dragana Macanović imala je peh u trci na 400 m prepone, kada je pala sto metara pred sam cilj, ali uspela je da ustane i završi trku sa 1:07,66.

Milica Poznanović zauzela je 15. Mesto u bacanju diska sa 49.80 m.

Bogdan Vidojković plasirao se u polufinale trke na 110 m prepone, rezultatom iz kvalifikacija 14.10 s, dok je u polufinalu trčao 14.26 s i zauzeo 16. mesto u ukupnom plasmanu.

U bacanju koplja Ivana Đurić uspela je da se plasira u finale i da zauzme deveto mesto rezultatom 53.08 m.

Marija Bukvić zauzela je 16. mesto u skoku udalj skokom od 6.17 m.

Dino Tumbul bio je 13-ti u bacanju kugle daljinom od 17.55 m.

U skoku uvis imali smo dva takmičara, Emir Rovčanin preskočio je visinu 2.15 m i zauzeo 7. Mesto, dok je Nikola Mujanović bio deseti sa preskočenih 2.10 m.

Sledeće takmičenja koje očekuje našu reprezentaciju biće u Kraljevu, narednog vikenda 22. i 23. jula, Prvenstvo Balkana za seniore i seniorke.

Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo