Amela deveta u finalu na 1.500 metara

Izvor: RTS, 03.Mar.2019, 19:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Amela Terzić je su finalu trke na 1500 metara na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Glazgovu zauzela deveto mesto sa vremenom 4 minuta 24 sekunde 20 stotinki.
Amela Terzić nije uspela da dođe do medalje u trci na 1500 metara, pošto je u finalnu zauzela poslednje, deveto mesto.

Srpska atletičarka je dobro startovala i imala treću poziciju dobar deo trke. Ipak do kraja nije uspela da izdrži i >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << trči u toliko jakom ritmu, pa je pala na devetu poziciju.
Krajnje vreme Terzićeve bilo je 4.24,20.
U kvalifikacijama Amela je pobedila u svojoj grupi vremenom 4.16,52.
Zlatnu medalju na 1500 metara uzela je Lora Mur iz Britanije sa vremenom 4.05,92, srebro je pripalo Sofiji Enauji iz Poljske 4.09,30, dok je bronzu osvojila Kijara Magijan iz Irske sa vremenom 4.09,43.
Ovako je proteklo finale:
21.20 – Ipak je posustala Amela u finišu, pa trku završava na poslednjem, devetom mestu.
21.19 – Srpska atletičarka pada na začelje, još jedan krug ostao je do kraja finala.
21.17 – Amela za sada treća, trka se odvija u jakom ritmu.
21.13 – Počela je finalna trka na 1500 metara.

Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo