Izvor: Blic, 22.Maj.2015, 16:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zvezda igra Evroligu u Pioniru!
Košarkaši Crvene zvezde Telekom će sledeće sezone utakmice Evrolige kao domaćini igrati u dvorani "Pionir".
Iako je strateško opredeljenje rukovodstva crveno-belih poslednje dve sezone bilo mečeve u elitnom klupskom takmičenju igra u Kombank areni, zbog zauzetosti naše najveće dvorane naredne takmičarske godine to neće biti ostvarivo.
Naime, menadžment Kombank arene na adresu kluba sa Malog Kalemegdana dostavio je termine nekoliko događaja >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << koji se poklapaju sa kalendarom Evrolige, pa je Zvezda prinuđena da izabere "Pionir" kao domaći teren.
"Prethodnih sezona pokazali smo da kao klub imamo kapacitet da iz utakmice u utakmicu punimo Kombank arenu. Zato i ne čudi što smo prošle sezone imali ubedljivo najveću posetu od svih klubova učesnika Evrolige i na to smo veoma ponosni", rekao je direktor Crvene zvezde Telekom Davor Ristović za klupski sajt.
Već početkom novembra Kombank arena počeće pripreme za održavanje godišnje Skupštine OEBS-a, a potom će se ređati Evropsko prvenstvo u vaterpolu i šampionat Evrope u futsalu, što ne bi ostavilo prostora ni za jedan slobodan termin sve do 20. februara 2016. godine.
"Kombank arena će u jeku sledeće evroligaške sezone biti zauzeta praktično četiri meseca . Nisu tu u pitanju samo događaji već i opsežne pripreme koje se u dvorani moraju obaviti u te svrhe, a tu se pre svega misli na montažu i demontažu celokupne opreme. Postoji mogućnost da nekoliko utakmica budemo domaćini u Kombank areni, ali to će u velikoj meri zavisti i od rasporeda koji Evroliga bude odredila i koji će biti poznat nakon sastanka koji se tradicionalno održava u Berseloni u prvoj polovini jula. To će u velikoj meri negativno uticati na klupske finansije, jer smo od prodaje ulaznica za mečeve u Areni prihodovali značajna sredstva, pa ćemo morati da pronađemo neki model da to nadomestimo. Nećemo u potpunosti odustati od Kombank arene, prijavićemo je kao rezervnu dvoranu, ali veliko je pitanje da li ćemo i koliko mečeva tamo moći da odigramo", zaključio je Ristović.
DELIJE PUNILE ARENU, ALI: Evroliga se igra u Pioniru!
Izvor: HotSport.rs, 22.Maj.2015
Tim Dejana Radonjića je i ove sezone izborio učešće u narednoj sezoni najelitnijeg klupskog takmičenja, koje će igrati u drugoj dvorani. Košarkaši Crvene zvezde Telekom će u sezoni 2015/2016. utakmice kao domaćini u Evroligi igrati u Pioniru.. . . Iako je strateško opredeljenje rukovodstva...










