Zenit bolji od Asvela, Himki nemoćan protiv Barse

Izvor: RTS, 06.Dec.2019, 21:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Zenita savladali su na svom terenu Asvel sa 75:70, u utakmici 12. kola Evrolige. Himki pružio ozbiljan otpor Barseloni, ekipa Svetislava Pešića slavila 102:94.
Zenit je protiv Asvela zabeležio treći trijumf u takmičenju i prekinuo niz od šest poraza. Ekipa iz Liona imala je prednost na poluvremenu, ali su Renfro i Ajon doneli trijumf timu iz Sankt Peterburga.

Nekadašnji >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << košarkaš Partizana postigao je 16 poena i osam asistencija, dok je Meksikanac dodao 14 poena u pobedničkoj ekipi. Zanimljivo je da u ekipu Asvela niko postigao deset poena, a najefikasniji je bio Tio Maledon sa devet.
Uprkos trijumfu, ruski tim ostao je na začelju tabele Evrolige, dok je Asvel 12. sa skorom od pet pobeda i sedam poraza.
Barselona je u pravom šuterskom obračunu kao gost savladala ekipu Himkija sa 102:94 i nanela ruskoj ekipi četvrti uzastopni poraz u takmičenju.
Ekipa Svetislava Pešića ubacila je čak 61 poen u prvom poluvremenu, a Himki od toga, iako je igrao odlično, nije uspeo da se oporavi.
Nikola Mirotić odigrao je fantastičan meč sa 28 poena i devet skokova, Malkolm Dilejni dodao je 17, uz devet asistencija. Aleksej Šved bio je najefikasniji u ekipi Himkija sa 23 postignuta poena.

Barselona je zabeležila deveti trijumf, dok je Himki doživeo šesti poraz.
Baskonija - Efes (21.00)
Tabela: Efes 9-2, Real 9-3, Barselona 9-3, Makabi 8-4, CSKA 8-4, PAO 7-4, Olimpija 7-5, Himki 6-6, Baskonija 5-6, Olimpijakos 5-6, Asvel 5-7, Crvena zvezda 5-7, Fenerbahče 4-7, Alba 4-7, Valensija 4-8, Bajern 4-8, Žalgiris 3-9, Zenit 3-9.
Pogledaj vesti o: Evroliga