Veče gostiju u Evroligi

Izvor: MVP.rs, 22.Dec.2016, 00:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kompletirano je 13. kolo Evrolige.

Prvi meč večeri u danu kada košarka proslavlja svoj 125. rođendan odigrali su Fenerbahče i Darušafa Doguš, a iznenađenje je načinio gostujući tim savladavši ekipu Željka Obradovića sa 71:64.

U utakmici prepunoj čarki, izbuđenja i nesportskih poteza kao najistaknutiji ater meča se može istaći sudija Luiđi Lamonika. U takvoj atmosferi Fenerbahče Ulker sport arene bolje su se snašli igrači Darušafake, >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << a pre svih Skoti Vilbekin.

Vilbekin je bio "žrtva" nesportskog poteza Bobija Diksona koji ga je u drugoj četvrtini glavom nokautirao. Ipak, sve to nije ga omelo da postigne 22 poena i zajedno sa Vilom Klajburnm, koji je upisao 20 donese sedmu pobedu svome timu. Pored njih dvojice istaknut je bio i Bred Vonamejker sa 12 poena. Sa druge strane Kostas Slukas je imao 16 poena, Ekpe Judo jedan manje, a Bobi Dikson 10 pogodaka. Nikola Kalinić je za 23 minuta na parketu upisao svega dva poena(1/2 za dva, 0/1 za tri), uz tri skokova i asistencije.

Još jedan uspeh gostiju bio je podvig CSKA koji je na gostovanju u Tel Avivu savladao Makabi FOKS sa 80:76. Veličinu ovog trijumfa uvećava podatak da za Armejce na ovoj utakmici nisu nastupili Nando De Kolo i Miloš Teodosić.

Makabi je sjajano otvorio utakmicu i ubacio čak 31 poen u prvoj četvrtini. Prednost je iznosila 15 poena razlike i činilo se da Moskovljani nemaju šansi bez udarnog dvojca. Iapk, uigranost ekipe Dimitrisa Ituisa došla je do izražaja u nastavku meča i CSKA je predvođen Korijem Higinsom stigao do trijumfa nakon neizvesne završnice.

Higins je bio najefiksaniji sa 16 poena, dok su dvocifreni još bili i Vitali Fridzon sa 13 i Aron Džekson sa 12 poena. Na drugoj strani Endru Gaudlok bio je najbolji sa 19 poena, mada je većinu poena ubacio u prvoj deonici. Pratili su ga Viktor Rad sa 16 i Di Džej Sili sa 14 pogodaka.

Panatinaikos Superfuds igra sjajno ove sezone. Do osme pobede ekipa Ćavija Paskvala stigla je nakon pobede u Milanu od 86:72, dok ekipa Emporio Armanija nakon poraza u Beograd zaređala je još pet poraza i nalazi se u rezultatskoj krizi.

Majk Džejms je bilstao u duelu bivšeg i novog kluba Alesandra Đentilea. Zabeležio je 19 poena uz sedam uhavećnih lopti. Pratili su ga Nik Kalates sa 16 i Kej Si Rivers sa 12 poena. Na drugoj strani vredan pomena bio je Džamel Meklin sa 16 poena i devet skokova. Miroslav Raduljica i Milan Mačvan bili su prosečni. Raduljica je upisao sedam poena(3/8 za dva, 1/2 za jedan) i šest skokova, dok je Mačvan postigao osam poena(2/4 za dva, 0/2 za tri, 4/4 za jedan).

Poslednji meč večeri, najavljen kao jedan od derbija kola, imao je neizvesnost, ali je efikasnost izostala. Baskonija je na svom terenu savladala Barselona Lasu sa 65:62.

Obe ekipe u meč su ušle oslabljene povredama važnih igrača. Barsa je imala prednost u prvom poluvremenu, ali je odlična igra domaćih u trećoj četvrtini vratila u igru tim Sita Alonsa. U neizvesnoj završnici blistao je Šejn Larkin sa dve trojke u nizu koje su odlučile pitanje pobednika.

Pored Larkin koji je meč završio sa 14 poena, izuzetan je bio i Rodrigo Bobua sa 19 poena. Na drugoj strani, hrvatski centar, Ante Tomić imao je 18, a Tajris Rajs 15 poena. Stefan Peno nije bio u protokolu Barse za ovu utakmicu.

Mečevi 14. kola na programu su već od sutra.

REZULTATI

SREDA

Fenerbahče - Darušafaka Doguš 64:71

EA7 Emporio Armani - Panatinaikos Superfuds 72:86 (Raduljica 7p, 6sk; Mačvan 8p)

Makabi FOKS - CSKA 76:80 (Teodosić nije igrao)

Baskonija - Barselona Lasa 65:62