Izvor: Kurir, 01.Jun.2011, 09:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
VATERPOLISTI PARTIZANA MISLE SAMO NA MLADOST
Ajmo, crnobeli! Vaterpolisti Partizana otputovali su jutros na fajnal for Evrolige s idejom da naprave pomak u odnosu na prošlu sezonu i mnoge pre toga i da se plasiraju u finale najjačeg klupskog takmičenja na Starom kontinentu.
Ajmo, crnobeli!
Vaterpolisti Partizana otputovali su jutros na fajnal for Evrolige s idejom da naprave pomak u odnosu na prošlu sezonu i mnoge pre toga i >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << da se plasiraju u finale najjačeg klupskog takmičenja na Starom kontinentu. Titulu evropskog prvaka, sedmu po redu, crnobeli čekaju još od 1976. godine, ali su u klubu svi koncentrisani samo na polufinalni duel sa zagrebačkom Mladošću.
Kapiten Vladimir Vujasinović na prvo mesto ističe sjajnu atmosferu u ekipi, iako koje su crnobeli imali velike probleme tokom sezone:
Svesni smo svoje snage, ali i mana. Znamo šta treba da radimo da bismo došli do pobede protiv bilo koje ekipe. Fizički smo izuzetno spremni, na čemu zahvaljujem kondicionom treneru Vladi Pavloviću, koji godinama rada s nama, kako u klubu, tako i u reprezentaciji. Krasi nas atmosfera koja nam je pomogla da prevaziđemo sve probleme koje smo imali. Nadam se da smo radom, zalaganjem i ponašanjem zaslužili i onu dozu sreće bez koje je teško osvojiti neko takmičenje.
Andrija Prlainović nada se da će ekipa opravdati ulogu favorita pred polufinale:
Iza nas je uspešna sezona, ali će F4 dati konačnu ocenu rada. Nadam se najboljem rezultatu Partizana u poslednjih dvadesetak godina. Igrali smo dobro i nadam se da ćemo to krunisati u Rimu. Kad nas već smatraju favoritima, šteta je da to ne iskoristimo.
(G. F.)
Pogledaj vesti o: Partizan










