Izvor: N1 televizija, 27.Apr.2016, 12:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sastanak Evrolige i FIBA 3. maja?
Sastanak predstavnika Međunarodne košarkaške federacije (Fiba) i Evrolige, koji su u sukobu oko kontrole takmičenja klubova u Evropi, "možda će se održati u utorak", prenela je danas agencija Frans pres.
"Dve strane su se složile da će se sastati. Sada se dogovara datum tog sastanka, koji će biti iduće nedelje, možda u utorak. Svi se nadaju da će to ići u dobrom pravcu," rekao je >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << izvor Fibe toj agenciji.
Fiba je suspendovala 14 reprezentacija, među kojima i Srbiju, sa Evropskog prvenstva pošto su klubovi podržali Evroligu i izabrali učešće u tom takmičenju i Evrokupu, a ne u Ligi šampiona koju organizuje Fiba.
Međunarodna košarkaška federacija je zbog podrške Evroligi isključila Španiju sa Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru i narednog Svetskog prvenstva.
Izvršni komitet Fibe je prošlog vikenda podržao odluke odseka te organizacije za Evropu - Fiba Evropa i pozvao je da se u narednim danima sastane sa predstavnicima evropskih saveza kojima je poslala obaveštenja o suspenziji sa Evropskog prvenstva 2017. godine.
Takođe, Izvršni odbor Fiba najavio je tada da će pozvati na sastanak vodeće ljude preduzeća koje vodi Evroligu (ECA).
Pogledaj vesti o: Košarka










