Real pokvario Rakočevićevo slavlje, Micov bolji od Marinkovića

Izvor: RTS, 19.Dec.2019, 23:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Real Madrida i milanske Olimpije ostvarili su pobede u utakmicama 15. kola Evrolige. Real je u španskom okršaju bio bolji od Baskonije rezultatom 77:55, dok je Olimpija savladala Valensiju (78:71).
"Kraljevski klub" je opravdao ulogu favorita u duelu sa Baskonijom, a sve je bilo rešeno već na poluvremenu.

Madriđani su posle 20 minuta imali višak od 16 poena, pa je nastavak >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << bila čista formalnost za izabranike Pabla Lasa.
Najefikasniji u timu iz prestonice bio je Miki Džordan sa 15 poena dok je Rudi Fernandes postigao 12.
U timu Baskonije Šejvon Šild je bio najbolji sa ukupno 14 poena.
Tako je Real pokvario veče Igoru Rakočeviću, kojem je pre početka utakmice priređena cerememonija ulaska u "legendu". On je zajedno sa Serhiom Vidalom proglašen legendom Baskonije, a navijače je oduševio jer je ispod košulje imao dres bivše Tau Keramike.
Desetostruki šampion Evrope sada je drugi na tabeli sa 12 pobeda i samo tri poraza, dok je Baskonija deveta sa skorom 6-9.

U drugoj utakmici Olimpija je u Milanu uspela da izvuče trijumf protiv Valensije – 78:71.
Italijanski klub je do odlučujuće prednosti stigao u trećoj četvrtini, kada je sveo protivnika na samo 10 poena, pa je istu uspeo da sačuva do kraja.
Najbolji u pobedničkom timu bio je Amedeo Dela Vale sa 15 poena, dok je srpski internacionalac Vladimir Micov dodao 13, koliko je imao i Kaleb Tarževski.
Kod Valensije je dominantan bio Bojan Dubljević sa 20 poena i šest skokova, a Vanja Marinković je za 20 minuta ubacio samo tri poena i uhvatio dve lopte.
U ostalim utakmicama Makabi je pobedio Panatinaikos, dok je Zenit produbio krizu Fenerbahčea.