Petrušev posmatrao, Milutinov skroman – Oli na +27

Izvor: B92, 29.Dec.2023, 22:53

Košarkaši Olimpijakosa savladali su Albu na gostovanju u Berlinu rezultatom 94:67 u meču 17. kola Evrolige.

Domaćin je bolje otvorio meč, imao i dvocifrenu prednost pred poluvreme, ali su do pauze sve prokockali.

Lošu igru u finišu druge deonice su nastavili i na drugo poluvreme, pa su u trećoj četvrtini postigli samo osam poena i tako sami sebi presudili.

Grčki tim je do pobede predvodio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Alek Piters sa 23 poena i sedam skokova. Najdžel Vilijams-Gos je dodao 13, a Mustafa Fal 12 poena uz šest skokova. Dvocifren je bio još Janulis Larencakis sa 10 poena i sedam asistencija.

Srpski košarkaš Nikola Milutinov je postigao četiri poena i imao tri skoka za 20 minuta u igri, dok Filip Petrušev nije ni ulazio u igru.

Na drugoj strani Met Tomas je imao 15 poena, Mateo Spanjolo 11, a Sterling Braun 10 poena.

Olimpijakos je osmi sa skorom od devet pobeda i osam poraza, a Alba je na 17. mestu sa tri pobede i 14 poraza.

U narednom kolu, Olimpijakos će dočekati Milano, dok će Alba gostovati Žalgirisu.