Petrovićeva sa USK od triple krune

Izvor: B92, 29.Apr.2015, 10:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Petrovićeva sa USK od triple krune

Srpska košarkašica Sonja Petrović predvodila je ove sezone češku ekipu USK iz Praga do triple krune.

USK je posle nacionalnog kupa i FIBA Evrolige osvojio i prvenstvo Češke, pošto je u finalnoj seriji sa 3:0 bio bolji od Sokola iz Hradec Kralove.

Petrovićeva je statistički bila najbolja košarkašica ekipe iz Praga. U Evroligi je prosečno postizala 13,6 poena i 7,3 skokova, dok je u domaćem prvenstvu imala učinak od 15,1 poena i 6,7 skokova.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
USK Prag je u svim utakmicama kupa i prvenstva izašao kao pobednik. Interesantno je da se šampionat Češke igrao na koeficijent uspešnosti, a ne na aritmetički zbir bodova kako bi se igračice USK Praga poštedele velikog napora. One zato nisu igrale utakmice kao domaćin već su u tom kolu bile slobodne.

Petrovićeva je košarkom počela da se bavi u Crvenoj zvezdi, a tokom karijere igrala je za Barselonu, Burž, Čikago iz WNBA lige i Spartak iz Moskve, čiji je dres nosila prethodnih šest godina.

Godine 2007. proglašena je za najboljeg mladog igrača Evrope, za reprezentativne selekcije Srbije zabeležila je više od 100 nastupa i osvojila osam medalja na prvenstvima Evrope i sveta.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Sonja Petrović trostruka šampionka

Izvor: RTS, 29.Apr.2015

Sonja Petrović osvojila triplu krunu sa ekipom USK iz Praga. Bah: Australiji velike šanse da bude domaćin OI 2028. . 10.20 - Srpska košarkašica Sonja Petrović predvodila je ove sezone češku ekipu USK iz Praga do triple...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.