Perasović: Žao mi je publike

Izvor: B92, 22.Okt.2009, 03:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Perasović: 'Žao mi je publike'

Početak nove sezone u Evroligi obeležio je ponižavajući poraz Cibone koja je izgubila od Sijene 85:40. Velimir Perasović žali navijače koji su gledali sramotu.

Cibona je koliko-toliko bila u rezultatskom priključku do trećeg perioda, a onda su Italijani potpuno dotukli 'Vukove' sa 32:8 za deset minuta. "Mogu samo izraziti željenje zbog načina na koji smo izgubili. Zbog publike i ljudi koji su očekivali >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da ćemo pružiti dostojan otpor. Propisno smo se osramotili, iako smo u prve dve četvrtine igrali solidnu košarku".

Izuzetna je negativna statistika zagrebačkog kluba: minus 45, uz 27 izgubljenih lopti i valorizaciju igrača 9-115.

„Imali smo nesreću da promašimo neke otvorene šuteve, da je bilo drugačije bili bi u egalu", rekao je trener Cibone ne dvoumeći se ni trenutka da je ovo bio najteži poraz u njegovoj karijeri, igračkoj i trenerskoj.

"U nastavku smo zgubili 3-4 lopte i ta serija Sijene 11:0 psihički nas je dotukla. Nakon toga, mi više nismo postojali, samo smo čekali da se utakmica završi. Neugodno mi je zbog ljudi koji su došli gledati ovu utakmicu i sada možemo samo obećati da ćemo se boriti i kada stvari ne budu išle. A večeras je definitivno bilo tako".

Perasović nije tražio krivca mežu pojedincima jer su svi podbacili.

"Kada su otišli na plus 20, napadali smo bez dubine, gurali su nas prema gore i stoga, nije samo problem naša organizacija. Izbacili su nas izvan zone šuta i to je dovelo do ovog poraza".

"Odigrali smo najgoru utakmicu u protekla dva meseca. Prepali smo se, imali smo 27 izgubljenih lopti, a 15 smo im dali u ruke što su oni pretvorili u kontre. Tako se ne može igrati ozbiljna košarka. Igrali smo od starta u velikom grču i strahu, a kasnije nam je ponestalo i ono malo samopouzdanja iz prvog dela."

Perasoviću ovaj poraz nije olakšala činjenica što je zapravo i očekivao da se tako nešto može dogoditi.

"Imamo mladu ekip u kojoj se beži se od odgovornosti. Svi misle da će nekome drugome dati loptu, ali sada tih drugih nema. Što pre shvate da nema starijih igrača koji će rešavati stvari, to će nam bit lakše i manje ćemo dolaziit u ovakve situacije. Ovo je teška škola, ali nam može pomoći. Pa i Jugoplastika je gubila na ovakav način, pa je osvajala titule."

Cibona u drugom kolu Evrolige gostuje u Španiji kod Barselone koja je u sredu bila ubedljiva u Turskoj protiv Fenerbahčea, 82:59.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.