Izvor: B92, 24.Sep.2009, 14:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NIJT ponovo u Železniku
Rukovodstvo Evrolige saopštilo je spisak domaćina kvalifikacionih turnira za osmo izdanje "Nike International Junior Tournament".
Među domaćinima će, kao i prošle godine, biti Beograd, a kvalifikacije će biti održane i u Barseloni, Rimu i Londonu. Fajnal-for za titulu klupskog prvaka Evrope za igrače do 18 godina biće održan u Parizu. Titulu brane juniori FMP Železnika.
Kvalifikacioni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << turnir u Beogradu biće održan od 12. do 14. februara 2010. godine, a domaćin će biti FMP Železnik.
Ciklus kvalifikacionih turnira počinje 27. decembra u Rimu, drugi turnir biće održan u Barseloni od 4. do 6. januara, treći je u Beogradu, a četvrti u Londonu od 19. do 21. februara.
Fajnal-for biće održan od 6. do 9. maja u Parizu, paralelno sa završnim turnirom Evrolige za seniore.
Spisak učesnika nije saopšten. Prošle sezone, Srbiju su predstavljali FMP, Hemofarm i Crvena zvezda. FMP je osvojio kvalifikacioni turnir u Železnik, da bi zatim u Berlinu osvojio titulu prvaka Evrope.










