NESLAVAN POVRATAK U ELITU: Partizan bez odbrane pao u Berlinu (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 07.Okt.2022, 19:35

Bledo izdanje ekipe Željka Obradovića.

Košarkaši Partizana poraženi su od Albe u Berlinu 100:84 (33:18, 28:25, 16:18, 23:23) u okviru prvog kola Evrolige.

Rafalna paljba na startu meča u Berlinu, već na sredini prve deonice bilo je čak 35 poena, raspoloženi su bili i jedni i drugi u napadu, a krajem ovog kvartala to je važilo samo za domaćina, pošto su već na prvom odmoru imali plus 15.

U drugoj deonici slična priča, >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Partizan bezidejan u napadu, u odbrani preslab i narasla je prednost Albe i do plus 26. Do kraja poluvremena su su uspeli gosti malo da spuste razliku, ali 61 poen primljen za 20 minuta je bio jasan dokaz da odbrana ne funkcioniše na pravi način.

Evroliga, prvo kolo

AlbaPartizan 100:84 (33:18, 28:25, 16:18, 23:23)

Hala: Mercedes-Benz arena

Sudije: Latiševs, Perandi, Đovaneti

Alba: Lo 11, Proćida 12, Smit 9, Šnajder 5, Olinde 11, Kumađe 8, Timan 8, Sikma 15, Blat 16, Zusman 5

Partizan: Vukčević, Lidej 13, Koprivica 2, Panter 13, Papapetru 1, Egzum 22, Naneli 7, Lesor 9, Trifunović 3, Anđušić 14, Madar

Start treće deonice je bio najbolji period igre tima Željka Obradovića, nekoliko dobrih odbrana, prava rešenja u napadu i stigli su crno-beli do minus 11… izgledalo je da postoji šansa da se zakomplikuje ovaj duel.

Međutim, domaći su uspeli da u tim trenucima pogode otvorene šuteve i moglo bi se reći, bez problema odbiju taj nalet gostiju.

U četvrtom periodu su pokušali gosti da se spuste ispod dvocifrene prednosti, ali u tome nisu uspeli i Partizan je pretrpeo poraz u povratku u evroligaško društvo posle osam godina.

Najefikasniji je bio Tamir Blat sa 16 poena, Luk Sikma je dodao 15, odličan je bio i Proćida sa 12. Kod crno-belih Egzum je imao 22 poena, uz nekoliko sjajnih zakucavanja, pratili su ga Danilo Anđušić sa 14 i Kevin Panter i Lidej sa poenom manje.

Partizan sledeći duel u elitnom takmičenju igra u petak u Vitoriji protiv Baskonije.

Čitav tok meča uživo mogli ste pratiti na sajtu SrbijaDanas.

come back on? @daanteee finishes in STYLE and gets his bench hyped 🔥#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/2W5lAfBLvX

— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) October 7, 2022

Na poluvremenu:@albaberlin 6️⃣1️⃣#KKPartizan 4️⃣3️⃣#EveryGameMatters #EuroLeague pic.twitter.com/27VTdhmFa5

— KK Partizan Mozzart Bet (@PartizanBC) October 7, 2022

Posle 1/4:@albaberlin 3️⃣3️⃣#KKPartizan 1️⃣8️⃣#EuroLeague #everygamematters pic.twitter.com/IsT0la8SJk