Milutinov rastužio Pešića, pobeda Olimpijakosa usred Barselone

Izvor: B92, 19.Dec.2018, 00:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Olimpijakosa u 13. kolu Evrolige pobedili su kao gosti ekipu Barselone sa 69:60, po četvrtinama 17:14, 15:16, 23:18, 14:12.

Bio je to osmi trijumf grčke ekipe u ovoj sezoni Evrolige, a sedmi poraz Barselone koja je u problemu jer joj je ovo bio četvrti uzastopni neuspeh.

Posle sloma u derbiju sa Realom očekivalo se da će tim Svetislava Pešića odgovoriti boljom igrom, ali čvrsta >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << odbrana grčke ekipe i sjajni Nikola Milutinov doneli su novo razočarenje Kataloncima.

Milutinov je bio igrač utakmice sa dabl-dabl učinkom. Srpski košarkaš je postigao 18 poena uz fenomenalnih 14 skokova, po sedam u napadu i odbrani. Pomogao mu je Vasilis Spanulis koji je postigao 14 poena, dok su Zak ledej i Najdžel Vilijams-Gos postigli po deset poena.

U timu Barselone, malo raspoloženih. Viktor Klever je utakmicu završio sa 13 poena, dok je Pjer Oriola postigao deset poena, a Adam Hanga poen manje.

Bivši košarkaš Crvene zvezde Jaka Blažić za nepunih 15 minuta u igri postigao je svega dva poena.

Olimpijakos je vodio gotovo celu utakmicu, a najveću prednost imao je u trećoj četvrtini kada je vodio sa 13 poena razlike, 54:41.

U okršaju španskih ekipa, Gran Kanarija je na svom parketu poražena od Baskonije, 71:84, po četvrtinama 27:22, 8:19, 18:27, 18:16.

Presudila je bolja igra Baskonije u drugoj i trećoj četvrtini, pa su na kraju zasluženo stigli do šeste pobede.

U pobedničkoj ekipi, Šavon Šilds i Mat Džening su postigli po 16 poena, a Džejson Grejndžer 15, dok je u timu Gran Kanarije naš košarkaš Nikola Radičević postigao šest poena za nešto više od 21 minuta na parketu.