Kralj umirio Ponos Izraela: Mirna ruka Serhija Ljulja sprečila dramu u Tel Avivu

Izvor: MozzartSport.com, 20.Okt.2016, 22:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Iskusni as u poslednjem minutu zaustavio seriju domaći i sprečio nepovoljan ishod utakmice po svoj tim - 82:89

Real Madrdid je pokorio Tel Aviv i srušio domaći Makabi u zanimljivom, a umalo i vrlo dramatičnom finišu utakmice. Ipak, daleko veću dramu sprečio je iskusni i više nego hladnokrvni Serhio Ljulj, koji poenima sa linije penala prekinuo seriju domaćina od 6:0 u finišu utakmice i obezbedio drugo slavlje kraljevskom klubu na startu >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Evrolige - 82:89 (16:20, 17:26, 24:16, 25:27).

Domaćin se u finišu meča možda ponadao da može do slavlja, ali je jedinu prednost na večerašnjoj utakmici imao na njenom samom startu, kada je vodio sa 2:0 i 4:2, dok je ostatak utakmice protekao pod rezultatskom kontrolom ekipe Pabla Lasa.

Kraljevski klub je na 72 sekunde do kraja utakmice vodio sa osam poena prednosti (77:85), ali je onda usledila troja Gaudloka, pa ubrzo i još dva poena jednog od najboljih igrača domaćeg tima, ali je onda loptu pod ključ stavio Ljulj i sprečio negativan epilog utakmice po svoj tim.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džejsi Kerol, koji je postigao 18 poena, kao i Viktor Rud sa druge strane, dok su kod Madriđana dvocifreni bili još Rudi Fernandez (16 poena) i pomenuti Serhio Ljulj (14 poena, 11 asistencija). Kod domaćih, Gaudlok je ubacio 16, a Vims 15. Bivši centar Crvene zvezde Majk Cirbes postigao je šest poena, uz dva skoka za 15 minuta na parketu.

Veliki preokret na svom parketu ostvario je Bamberg, koji u trećoj četvrtini gubio i sa 12 poena razlike od Uniksa, ali je stravičnom igrom u poslednjoj četvrtini uspeo da dođe do preokreta i osigura veliki trijumf  - 89:86 (19:17, 22:27, 19:23, 29:19).