I Virtus pokazao Albi gde joj je mesto

Izvor: B92, 05.Jan.2024, 21:52

Košarkaši Virtusa iz Bolonje porazili su Albu u Berlinu rezultatom 83:68 u meču 19. kola Evrolige.

Bila je ovo 14. pobeda ekipe Luke Bankija i 16. poraz najslabijeg tima takmičenja koji je danas, moguće, odigrao i najlošiju partiju.

Činjenica da je Virtus već u prvoj četvrtini akumulirao 18 poena razlike, taj deo meča na kraju dobio 27:9, dovoljno govori o igri mačke i miša u petak u Berlinu. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Druga četvrtina bila je u svim segmentima jednako loša po Albu koja je pred kraj tog dela bila u još većem zaostatku - 22:48.

Dalje, pitanje pobednika se nije postavljalo nijednog trenutka.

Nastavak je, ipak, doneo očekivan energetski pad gostiju, toliki da su, gledajući samo drugih 20 minuta, bili u zaostatku sve vreme, ali nikad toliko da im pobeda bude ugrožena.

Treću deonicu Alba je dobila rezultatom 24:15 i u tom periodu svela je minus u jednom momentu na samo devet poena.

Italijanski sastav je brzo vratio dvocifrenu prednost i uveo utakmicu u miran tok do samog finiša.

Šengelija i Danston su sa po 12 poena bili najefikasniji kod Virtusa, Lunberg je dodao 11, Heket 10...

Kod Albe Spanjolo i Timan su prednjačili sa po 13 poena, uz njih je najbolji bio i Braun sa 12.