Galata se mučio, Barsa i dalje maksimalna, brejk Efesa

Izvor: Sportski Žurnal, 31.Jan.2014, 22:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Galatasaraj se mučio ne bi li ostvario unapred upisan trijumf protiv Žalgirisa. Dugo su Litvanci bili u igri, pa su tako uspeli na nešto više od tri minuta trojkom Milaknisa prišli na dva poena zaostatka (80:78).
(FOTO: Evroliga)
Ipak, uzvratio je istom merom u narednom napadu Koksal, a kad je dvojku pogodio i Aroho navijači domaćih mogli su da odahnu (85:78). U preostala dva minuta Galata je sačuvao prednost.
Blistao je Karlos Aroho sa 22 poena, Akjol je ubacio 13, Zoran Erceg 12 (osam skokova, dve asistencije), a Milan Mačvan 11 (tri skoka, dve asistencije). Sa druge strane, bolji od ostalih bili su Pocijus sa 26 i Javtokas sa 21 poenom.
Barselona je zadržala maksimalan skor u Top 16 fazi i posle teškog gostovanja u Atini. Katalonci su u čudnom meču bili bolji od Panatinaikosa.
Gosti su, osim u prvoj četvrtini, igrali fantastičnu odbranu, pa je PAO u naredne tri četvrtine ubacio svega 33 poena! U takvom odnosu snaga domaćin nije imao šansi.
U Barseloni bolji od ostalih bili su Uertas sa 17 i Papanikolau sa 14 poena, dok je kod Panatinaikosa dvojac stigao do 13 poena, učinili su to Lazme i Dijamantidis.
Veliku pobedu ostvario je Efes na gostovanju Laboral Kući. Turci su posle loše prve četvrtine koju su izgubili sa 27:20, odigrali dva sjajna kvartala.
Najpre su uspeli do poluvremena da preokrenu i povedu sa tri poena razlike, a potom su u trećoj četvrtini napravili i nedostižnu prednost, kad su se odlepili na 63:50.
Imao je Efes četvoricu dvocifrenih igrača, Vasileiadis i Milko Bjelica su ubacili po 15 poena, a Gordon i Planinić po 12. Duško Savanović je u trijumf svog tima ugradio osam poena, ali i devet skokova i pet asistencija!
Semafor petog kola Evrolige:
E grupa:
Panatinaikos – Barselona 56:63 (23:24, 9:20, 15:8, 9:11)
Laboral Kuća – Efes 66:72 (27:20, 7:17, 16:26, 16:9)
Četvrtak:
Olimpijakos – Unikaha 71:55 (17:17, 20:14, 18:10, 18:14)
Armani – Fenerbahče 90:85 (18:25, 31:15, 15:18, 26:27)
Tabela: Barselona 5-0, Olimpijakos i Armani i Panatinaikos po 3-2, Unikaha i Efes po 2-3, Fenerbahče i Laboral po 1-4.
F grupa:
Galatasaraj – Žalgiris 90:83 (17:25, 23:10, 25:22, 25:26)
Partizan NIS – Lokomotiva Kuban 81:87 (18:20, 20:23, 22:20, 21:24)
Četvrtak:
Bajern Minhen – CSKA 61:86 (14:23, 9:17, 20:22, 18:24)
Real Madrid – Makabi 74:68 (19:20, 20:15, 17:22, 18:11)
Tabela: CSKA, Real Madrid i Makabi po 4-1, Lokomotiva 3-2, Bajern i Galatasaraj po 2-3, Partizan 1-4, Žalgiris 0-5.

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.