Izvor: B92, 14.Mar.2015, 00:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Evroliga stigla do 500.000. poena
Košarkaška Evroliga u verziji ULEB dobila je svoj 500.000. poena, koji je postigao igrač Unikahe Kejleb Grin na meču sa Emporio Armanijem u Milanu.
Takvo izdanje Evrolige osnovano je 2000. godine, pošto su klubovi odlučili da žele da oforme svoje takmičenje i da ne budu više pod okriljem FIBA.
Grin je jubilarni poen postigao trojkom u drugoj četvrtini. Taj koš je usledio 14 godina i pet meseci pošto >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je Dino Rađa postigao prvi poen u takmičenju igrajući u dresu Olimpijakosa na utakmici sa Realom. Prvi meč ’nove’ Evrolige odigran je 16. oktobra 2000. godine.
Ukupno je 81 klub učestvovao u postizanju pola milionitog poena, a najveći doprinos dala je Laboral Kuča sa 26.142 poena.
Igrač koji je postigao najviše poena je Huan Karlos Navaro iz Barselone, koji je zaključno sa ovom nedeljom postigao 3.600 poena.
„Evroliga zahvaljuje svim klubovima, igračima, trenerima, sudijama i navijačima koji su nam omogućili da dođemo do ovog trenutka“, navodi se u saopštenju Evrolige.
ISTORIJA: Grin postigao 500.000 poen u Evroligi (VIDEO)
Izvor: HotSport.rs, 14.Mar.2015
Na večerašnjem meču Top 16 faze Evrolige igranom u Milanu između Emporio Armanija i Unikahe košarkaš gostiju Kejleb Grin postigao je 500.000 poen u ovom takmičenju kojke se pod pokroviteljstvom ULEB-a održava od 2000. godine.. . Do trenutka kada je Amerikanac u drugom minutu druge četvrtine...

















