EVROLIGA: Zvezda nemoćna u Vitoriji na debiju Lukasa

Izvor: SrbijaDanas.com, 27.Feb.2020, 23:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Baskonija nadigrala crveno-bele.

Crvena zvezda je poražena od Baskonije u Vitoriji rezultatom 71:56 u 26. kolu Evrolige u meču u kojem su crveno-belima nedostajali hrabrost, timski duh, samopouzdanje, agresivnost, trener Dragan Šakota i povređeni Ognjen Dobrić i Čarls Dženkins. Crveno-beli su više od tri četvrtine pretili domaćinu koji je stekao prednost u drugoj polovini prvog kvartala, ali nisu imali smelosti da načine odlučujući korak.

Kada su propustili >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << prilike da meč uvedu u egal, crveno-beli su se u finišu utakmice praktično raspali na parketu “Buesa arene”. Neveseo debi u dresu Crvene zvezde u Vitoriji je imao Kalin Lukas, za koga se videlo da je nespreman i da će mu biti potrebno vreme da se uklopi sa novim saigračima.

Beograđani su dobro započeli meč u Vitoriji. Trojkom Berona i poenima Štimca poveli su sa 5:0, a zatim održavali minimalnu prednost do sredine uvodne deonice. A, onda je odbrana naglo popustila, razigrali su se Šengelija i Šilds i Baskonija je zagospodarila parketom "Buesa arene".

Trojkom Dženinga domaćin je stigao do plus sedam (20:13), a pošto je Gist napravio faul prilikom građenja Baskonija je dobila i dva slobodna bacanja kao poklon. Fal je iskoristio jedno za maksimalnih 21:13 u 10. minutu.

Michael Eric cleans up the miss and takes it out on the rim 💪#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/5JGseAEWVn

— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) February 27, 2020

Zahvaljujući Kevinu Panteru Zvezda je držala priključak u drugom kvartalu. Američki bek sa pasošem Srbije brzo je stigao do 10 poena, ali je Baskonija došla do dvocifrene prednosti u finišu prvog poluvremena (39:28).

Crveno-beli su imali šansu da se ozbiljnije primaknu rivalu u trećoj četvrtini, ali je posle 30. minuta na semaforu pisalo 54:43. Probudio se Lorenco Braun i na krilima prvog plejmejkera Zvezda je duvala za vratom domaćinu - tri puta je bila na samo minus pet. Međutim, neshvatljivim greškama šampion Jadrana i Srbije je dozvolio Baskoniji da se "ničim izazvana" ponovo udalji na pristojnu i to dvocifrenu razliku uoči 10 minuta odluke.

Baskonija – Crvena zvezda 71:56 (21:15, 18:13, 15:15, 17:13)

DVORANA: Buesa arena.

SUDIJE: Luiđi Lamonika, Ana Panter, Marćin Kovalski.

BASKONIJA: Gonzales 3, Kriston 5, Henri 3, Džening 3, Diop 8, Garsija, Fal 3, Šengelija 18, Dragić 3, Šilds 15 (6sk, 5as9, Polonara, Erik 10.

CRVENA ZVEZDA: Panter 12, Braun 10, Perperoglu 1, Davidovac 2, Lazić 3, Beron 7 (4sk, 4as9, Gist, Lukas 2 (3as), Jagodić-Kuridža 4, Simanić, Odžo 2, Štimac 13 (7sk).