EVROLIGA: PARTIZAN POBEDIO MAKABI 74:71

Izvor: Kurir, 02.Dec.2011, 02:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EVROLIGA: PARTIZAN POBEDIO MAKABI 74:71

BEOGRAD - Košarkaši Partizana su stvarno nepobedivi u Pioniru. Ovog puta pod naletom raspoloženih igrača u "crno-belim" dresovima, oružje je položio "ponos Izraela" Makabi iz Tel Aviva. ...

BEOGRAD  -  Košarkaši Partizana su stvarno nepobedivi u Pioniru. Ovog puta pod naletom raspoloženih igrača u "crno-belim" dresovima, oružje je položio "ponos Izraela" Makabi iz Tel Aviva.74: 71( 24:17,15:20,15:11,20:23).

Iako je ovo pobeda kompletnog tima Partizana, može >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << se reći da je junak utakmicee bio Milan Mačvan, koji je s 22 poena i tri vezane trojke poneo epitet igrača odluke.

Ovo je četvrta pobeda crno-belih u dosadašnjem delu takmičenja kojom su sačuvali realne šanse da izbore plasman u Top 16 fazu Evrolige.

Najefikasniji igrači u Partizanu bili su Milan Mačvan sa 22, Nikola Peković sa 17 i Vladimir Lučić sa 15 poena. U timu Makabija Devin Smit postigao je 12, a Džordan Farmar 11

Narednu utakmicu prvak Srbije igra na gostujućem terenu 8. decembra protiv belgijskog tima Šarlroa.

Nikola Peković odigrao je večeras poslednji meč za Partizan, a crno-belima je na oproštaju poklonio pobedu nad jednom od najtrofejnijih evropskih ekipa i “ponosom Izraela”.

Uz fantastičnu podršku navijača, najbolju u dosadašnjem delu sezone, crno-beli su pokazali da i bez povređenog plejmejkera Ejsija Loa mogu da bacaju na kolena najjače rivale.

Ovo je Partizanu četvrta pobeda u Evroligi i sada se ponovo nalaze samo na korak od Top 16 faze takmičenja.

Kao i nekoliko puta ove sezone, meč je rešen u samoj završnici u kojoj su igrači Makabija za kratko vreme zaradili čak dve namerne lične greške, a Partizan je to umeo da iskoristi.

Veoma dobru partiju pružio je i dvojac veterana u domaćem timu, Dušan Kecman i Petar Božić, čije iskustvo je u pojedinim trenucima čuvalo domaću ekipu.

Tandem Nikola Peković - Milan Mačvan sjajno je “otvorio” utakmicu, a kasnije im se pridružio i raspoloženi Vladimir Lučić, pa su crno-beli došli do velikih 12 poena viška.

Ipak, Makabi je iskoristio izlazak Pekovića iz igre i korak po korak, preko gorostasnog Skorcijanidisa uhvatio “priključak”.

Nošeni sjajnom podrškom sa tribina, crno-beli su u trećem periodu izdržali sve nalete gostiju iz Tel Aviva i uspeli da sa prednošću uđu u poslednju četvrtinu.

Po završetku meča domaći igrači ovacijama su ispraćeni sa parketa, a centralno mesto dobio je Peković, koji će se sledeće nedelje ponovo priključiti NBA ekipi Minesote.

Partizan - Makabi 74: 71( 24:17,15:20,15:11,20:23).

Meč odigran je pred 7.500 gledalada u hali Pionir, a sudili su Karl Jungebrand (Finska), Boris Rižik (Ukrajina) i Nikola Mestre (Francuska).

Partizan: Kecman 8, Raduljica 4, Jaramaz, Lučić 15, Milosavljević 2, Bogdanović, Katić 1, Božić 3, Čakarević 2, Mačvan 22, Anđušić, Peković 17.

Makabi: Papalukas 2, Hendriks 5, Smit 12, Blu 4, Elijahu 6, Farmar 11, Pnini 5, Burštajn 5, Ohajon 4 , Džejms, Skorcijanidis 10, Lengford 7.

Pobeda Reala u Milanu

Rezultati  utakmica 7. kola Evrolige:

Grupa A:

Fenerbahče - Olimpijakos 86:70 Kantu - Kaha Laboral 71:68

Tabela: Kantu 4 3 Kaha 4 3 Fenerbahče 4 3 Olimpijakos 3 4 Bilbao 3 4 Nansi 3 4

Grupa C:

Armani - Real Madrid 65:72, Partizan - Makabi 74:71

Tabela: Real Madrid 5 2 Makabi Electra 5 2 Efes 4 3 Partizan 4 3 Emporio Armani 2 5 Šarlroa 1 6

Grupa D: Uniks Kazanj - Galatasaraj 72:61 Olimpija - Montepaski 57:63 Prokom - Barselona 45:76

Tabela: Barselona 7 0 Montepaski 5 2 Uniks Kazanj 5 2 Galatasaraj 3 4 Olimpija 1 6 Prokom 0 7

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.