EVROLIGA: Monako izbio na TREĆE MESTO!  Armani opet RASTUŽIO Partizan

Izvor: SrbijaDanas.com, 14.Mar.2024, 23:38

EVROLIGA: Monako izbio na TREĆE MESTO! Armani opet RASTUŽIO Partizan

Bitna pobeda ”Kneževa”...

Košarkaši Monaka pobedili su Albu u okivru 29. kola Evrolige rezultatom 90:82.

Gledali smo dve čudne i različite četvrtine u prvom poluvremenu. U prvih 10 minuta domaći su bili mnogo dominantniji, poveli su 27:13.

Međutim, u drugom kvartalu ulogu su se zamenile. Monako je napravio seriju 12:0 i smanjio zaostatak, da bi tri minuta do kraja poluvremena preokrenuo rezultat i na kraju vodio posle prvih 20 minuta igre >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << pri rezultatu 45:39.

U nastavku je bilo prilično dramatično, Monako je vodio, ali minimalnim rezulatom, da bi sredimo četvrte deonice uspeo da "odlepi" i povede 82:72 i sačuva prednost do kraja.

Najefikasniji kod pobednika bio je Okobo sa 21 poenom, a Džejms je postigao 16.

Kod Albe istakli su se Tomas sa 14 i Timan sa 11 poena.

Armani je posle pobede nad Partizanom u 28. kolu Evrolige, sada bio poražen od Baskonije 88:73.

Ovaj rezultat nije odgovarao košarkašima Partizana, jer je Baskonija jedan od glavnih rivala za plasman crno-belih u plej-in.

Izabranici Duška Ivanovića su tako nastavili seriju pobeda i sa velikim samopouzdanjem stižu u Beograd, jer u sledećem kolu će gostivati ekipi Partizana.

Baskoniju je predvodio Hauard sa 26 poena, Čime Moneke je imao 19, dok je Vanja Marinković ubacio 13 poena.

Kod Armanija je Nikola Mirotić bio najefikasniji sa 21. poenom.