EVROLIGA: CSKA posle drame prekinuo seriju poraza (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 11.Nov.2021, 21:31

Važan trijumf.

Košarkaši CSKA savladali su Makabi 74:73. u devetom kolu Evrolige.

CSKA je dobro počeo, ali je Makabi odigrao dobro u završnici prve četvrtine i imao je dva poena prednosti.

Domaćin je uspeo da preokrene rezultat i da na poluvreme ode sa poenom prednosti, da bi se u trećoj četvrtini nastavila ravnopravna borba.

Na kraju utakmice je viđena prava drama.
CSKA je vodio 74:72, Derik Vilijams je imao priliku da sa linije slobodnih bacanja izjednači, međutim Amerikanac je bio polovičan. Na 16 sekundi do kraja, nova šansa za goste, fauliran je Klajburn, pa je izgubio loptu i napad je bio za Makabi.

Ali ponovo je neuspešan bio Vilijams, promašio je šut za pobedu i CSKA je odneo pobedu posle pet uzastopnih poraza u svim takmičenjima.

.@cskabasket put an end to the losing streak in a close game with @MaccabitlvBC #EveryGameMatters