EL: Zmajčeki pali u Istanbulu, Perović u TOP 16

Izvor: Sportski Žurnal, 22.Nov.2012, 22:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fenerbahče Ulker – Union Olimpija 85:68 (22:12, 21:14, 21:22, 21:20)
FENERBAHČE: Mekejleb 13, Onan 12, Ermiš, Sato 4, Bremer 1, Andersen 8, Peker, Savaš 4, Batist 6, Karaman 7, Bogdanović 19, Preldžić 11.
OLIMPIJA: Voters 2, Rupnik 2, Prepelič 6, Blažič 4, Raniko, Salin, Murić 4, Bejns 10, Bubnić 4, Pejdž 23, Močnik, Omić 13.
Fenerbahče Ulker zabeležio je novu pobedu u Evroligi. Pred naletima Mekejlebove družine pala je i Olimpija. Zmajčeki su koplja položili još posle prvih deset minuta. Sve posle toga bilo je rutinsko obavljanje posla za domaćina.
Bogdanović je krenuo silovito, a onda štafetu „predao“ Emiru Preldžiću i Bo Mekejlebu. U nastavku se razigrao i Dejvid Andersen, pa tim iz Ljubljane zaista nije imao šansi.
A grupa:
Fenerbahče Ulker – Union Olimpija 85:68
Petak:
20.00: Kantu – Olimpijakos
20.45: Real Madrid – Himki

Igrači Unikahe plasirali su se u top 16 pošto su u B grupi savladali Prokom sa 63:48.
U timu iz Malage dobru partiju pružio je Kosta Perović, strelac 12 poena.
Važnu pobedu u borbi za prolazak u narednu rundu ostvarila je Alba.
Ekipa Saše Obradovića je na gostovanju savladala Šalon, srpski internacionalac Vule Avdalović utakmicu je završio sa 11 poena i šest asistencija.
Grupa B
Unikaha – Prokom 63:48 (13:13, 21:10, 13:8, 16:17)
Šalon – Alba 82:87 (20:15, 13:20, 20:18, 29:34)
Petak:
20,45: Sijena – Makabi

Grupa C
Olimpijakos – Anadolu Efes 75:53 (23:20, 12:6, 24:16, 16:11)
Milano – Cedevita 75:60 (20:18, 16:19, 25:9, 14:14)
Petak:
18,45: Žalgiris – Kaha Laboral

Igrači Barselone i dalje su jedini neporaženi tim u Evroligi, pošto su kod kuće, u utakmici D grupe, pobedili Lijetuvos Ritas.
Barselona je optor gostiju slomila u drugom poluvremenu najviše zahvaljući raspoloženom Huanu Karlosu Navaru, koji je meč završio sa 24 poena.
Katalonci su prvi obezbedili plasman u top 16 fazu.