EL: Real i Barselona na korak od plasmana na fajnal-for

Izvor: Sportski Žurnal, 17.Apr.2014, 23:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Real Madrid je pobedio na svom terenu ekipu Olimpijakosa sa 82:77 (30:23, 23:21, 17:18, 12:15) i tako došao do 2:0 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige.
(FOTO: Evroliga)
Treća utakmica ova dva tima u četvrtini finala igraće se u nedelju od 19.00 u Atini, a plasman na završni turnir Evrolige, koji će se igrati sredinom maja u Milanu, izboriće ekipa koja prva dođe do tri pobede.
Kraljevski klub predvodio je Janis Burusis sa „dabl-dabl” učinkom od 19 poena i 10 skokova, a Rudi Fernandes postigao je 15.
U ekipi Olimpijakosa istakao se Vasilis Spanulis sa 18 poena i pet skokova, dok je Metju Lodžeski dodao 13.
Početak susreta u Madridu pripao je gostima, ali Grci nisu dugo uspeli da ostanu u prednosti, pošto ih je Real u završnici tog perioda igre u potpunosti nadigrao.
Real je početkom druge deonice imao 14 poena prednosti (38:24), a Olimpijakos je tek u trećoj četvrtini uspeo da uhvati priključak za kraljevskim klubom i dođe na tri poena zaostatka, međutim, Madriđani su se potom serijom do 8:0 vratili na dvocifrenu prednost.
Domaća ekipa je poslednju deonicu odigrala dominatno i ni jednog trenutka nije dovela u pitanje pobednika.
Barselona – Galatasaraj 84:63 (21:8, 22:17, 18:16, 23:22)
Nije bilo neizvesnosti u drugom meču između Barselona i Galatasaraja.
Domaćin je otpor turske ekipe slomio već u prvoj četvrtini odličnom odbranom, a bilo je očigledno koliko problema u napadu ima Galatasaraj bez povređenog Karlosa Aroja. Barseloni nije bio problem ni što je Karlos Navaro već posle pet minuta izašao iz igre u koju se nije ni vratio do kraja utakmice.
Prednost od 13 poena koju je Barselona stvorila već posle prvog perioda u nastavku je samo rasla, pa je već na poluvremenu bilo jasno da će domaćin povesti sa 2-0 u seriji pošto je prednost Blaugrane bila 18 poena.
Znake života Galatasaraj je pokazao u trećoj četvrtini kada je bacanjima solidnog Zorana Ercega došao do 46:35, ali je to bilo sve što je klub iz Istanbula uspo da napravi u ovom meču.
Domaćin je ponovo dodao gas i veoma brzo došao do 20 razlike sa kojom je i počeo poslednjih 10 minuta u kojima je lako priveo utakmicu kraju.
Osim Ercega dobro je odigrao i Milan Mačvan, dok je Henri Domerkant bio najefikasniji u Galatasaraju. Barselonu su do trijumfa predvodili Oleson, Uertas i Tomić.