Izvor: B92, Beta, 01.Okt.2010, 21:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
EL: Hemofarm bez Evrolige
Košarkaši Hemofarma nisu uspeli da plasiraju su se u 3. kolo kvalifikacija za Euroligu, iako su u revanšu, u Vršcu, savladali berlinsku Albu rezultatom 78:73.
Vrščani nisu uspeli da nadoknade minus od šest poena iz prvog meča u kome su poraženi sa 73:67.
Izabranici trenera Željka Lukajića bili su na korak od prolaska u narednu fazu, pošto su samo četiri sekunde pre kraja imali osam poena prednosti (78:70), ali je Džulijus Dženkins trojkom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u završnici meča odveo Albu u 3. kolo kvalifikacija.
Alba će u narednoj rundi igrati protiv ekipe Šarlroa, koja je eliminisala Uniks. U prvom meču Šarlroa je slavio na svom terenu rezultatom 75:69, dok je u revanšu pretrpeo prihvatljiv poraz od 75:71.
Tragičar meča ipak je bio Mačvan, koji je promašio dva slobodna bacanja 28 sekundi pre kraja i tako propustio priliku da domaći tim odvede na nedostižnih plus deset. Ulsedio je napad Albe i promašaj Femerlinga, ali i kontroverezna odluka sudijske trojke Hristodulu - Perea - Obradović. Do lopte je posle promašaja došao Borisov, ali nije uspeo da je zadrži, pa je završila u autu. Arbitri su, posle konsltacija i gledanja TV snimka, odlučili da nemački tim osam sekundi pre kraja dobije priliku za poslednji napad iz koga je Dženkins pogodio odlučujuću trojku.
Najefikasniji u timu Hemofarma bio je Džerom Džordan sa 16 poena, Milan Mačvan je ubacio 15, dok je Boris Savović dodao 11, uz 6 skokova. Na drugoj strani, u timu Luke Pavićevića, istakli su se Džulijus Dženkins sa 22 poena i Derik Alen sa 12. Marko Marinović je za goste postigao devet poena, dok je Tadija Dragićević dodao pet.
Prvi period igre protekao je u izjednačenoj borbi, pa su gosti posle prvih deset minuta vodili sa dva poena razlike - 21:23. U nastavku domaćin je odigrao mnogo angažovanije, pa su izabranici trenera Lukajića u drugoj četvrtini prvi put na meču došli do željene prednosti koja ih je vodila u 3. kolo kvalifikacija (30:23). Ipak, do kraja prvog poluvremena Alba pravi rezultatski preokret, pa gosti na odmor odlaze sa tri poena viška - 37:40. U trećoj četvrtini Hemofarm se rezultatski vratio u meč, pošto je taj period dobio sa pet poena razlike (18:13), pa je domaći tim u završnicu meča ušao sa dva poena viška - 55:53.
Hemofarm: Pavković 9, Božović 6, Abdul Hamid 5, Krstović 3, Šutalo 5, Mačvan 15, Savović 11, Borisov 11, Knežević, Džordan 16, Maraš 2, Anđušić 6
Alba: Prajs 2, Dženkins 22, Femerling 8, Marinović 9, Alen 12, Sifert, Dragićević 5, Mekelroj 11, Štajger, Idbihi 4, Tejlor
Pogledaj vesti o: Evroliga












