Izvor: MozzartSport.com, 01.Okt.2020, 22:41

Drama u Pireju pripala Žalgirisu, Makabi rutinirao Albu

Litvanci krunisali sjajnu poslednju deonicu (68:67), Ponos Izraela siguran protiv Berlinaca (80:73)

Pirej je osvojen na startu Evrolige. Za to je bio odgovoran Žalgiris, koji je sjajnom serijom u četvrtoj četvrtini stigao do zasluženog trijumfa, koji je overen u penalima Rokasa Jokubaitisa sa linije penala - 68:67.

Iako je poslednju četvrtinu izgubio rezultatom 9:21, ali je ipak imao mogućnost da dođe do pobede. Ipak, Kostas Slukas je nije >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << uspeo da "odapne strelu" u poslednjem napadu pre poslednjeg zvuka sirene. Žalgiris je u poslednju deonicu ušao sa minusom od 11 poena, ali ga to nije sputalo u poslednjoj deonci. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Mariuš Grigonis sa 15 poena, Žorfi Lovernj je ubacio 13, a Jokubaitis 12. Kod domaćina 12 poena je ubacio Hasan Martin, a devet Vasilis Spanulis.

Makabi je ključni posao protiv Albe odradio u drugoj četvrtini, koju je dobio rezultatom 30:12 i stekao ozbiljno samopouzdanje kojega je pratilo do kraja meča, gde je rutinski odradio posao - 80:73.

Alba se tokom treće deonice spuštala i do dva poena zaostatka, ali je u četvrtoj domaćin uspeo da održi situaciju pod svojom kontrolom.

Anđelo Kalojaro je postigao 18, Otelo Hanter i Kris Džons po 12 u Makabiju. Kod Albe je Erikson ubacio 18, a Fontekio 16 poena.