Domerkant presudio, debi Rakočevića

Izvor: B92, 27.Okt.2011, 22:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Uniksa iz Kazanja pobedili su Galatasaraj u gostima sa 68:64 u drugom kolu grupe D Evrolige, a Montepaski je kod kuće dobio Olimpiju sa 79:57.

Igor Rakočević debitovao je za tim iz Sijene, ali nije se upisao u strelce (0-2 za tri za 7 min), uz izgubljenu loptu.

Uniks je meč sa Galatasarajem preokrenuo u poslednjoj četvrtini, a čovek odluke bio je Henri Domerkant, koji je trojkom postavio konačni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rezultat na devet sekundi do kraja. U poslednjem meču dana Barselona je dobila Prokom 88:61 (Perović 9p).

On je bio i najefikasniji kod pobednika sa 16 poena (4-10 iz igre), a Lin Grir je ubacio 12 (3-9 iz igre, 4ast), devet u trećoj deonici kada je rezultatski držao goste u igri. Bivši centar Partizana Nejtan Džavai imao je po 3 poena i skoka za Uniks.

Najefikasniji u taboru domaćih bio je Lukša Andrić sa 14 poena (7sk), Džošua Šip postigao je 11 poena, a Darijus Songaila upisao je 10 poena.

Galatasaraj je vodio u najvećem delu meča, imao je i dvocifrenu prednost u nekoliko navrata, ali ekipa Oktaja Mahmutija nikako nije uspevala da prelomi meč.

Iskusni igrači Uniksa sačekali su svoju šansu, prvo je Vilkinson ubacio trojku, a zatim i Lidej na dva i po minuta do kraja za prvo vođstvo Uniksa na meču. Lakovič je bio siguran sa penala, ali je zatim Domerkant iz vrlo teške pozicije prelomio meč.

Montepaski je prvu četvrtinu dobio sa neverovatnih 26:4 i već tada je rešio pitanje pobednika. Usledilo je malo opuštanje, ali trijumf domaćih nijednog trenutka nije dolazio u pitanje.

Najbolji kod domaćih bio je Bo Mekejleb sa 17 poena (8-8 iz igre) i po 3 skoka i asistencije, Kšištof Lavrinovič dao je 12 (8sk), a Kaukenas 11 poena. Davis Bertans je sa 12 poena bio jedini 'dvocifreni' u taboru Olimpije.

Prema očekivanjima, Barselona je lako izašla na kraj sa Prokomom, a najefikasniji je bio Erazem Lorbek sa 20 poena. Huan Karlos Navaro imao je 14 poena i 5 asistencija, Marselinjo Uertas dao je 11 poena (5ast), a po 10 su upisali Eidson i Majkel.

Srpski reprezentativac Kosta Perović imao je 9 poena (3-4 iz igre, 3-4 penali za 20 min), 4 skoka i ukradenu loptu. Kod gostiju su se istakli bivši igrač Partizana Oliver Lafajet sa 15 poena i Alonzo Gi sa 10.