Debakl Budućnosti u Pireju

Izvor: Mondo, 30.Nov.2018, 23:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Podgoričani upisali osmi poraz u Evroligi. Vasa Micić pružio odličnu partiju u pobedi Efesa nad Baskonijom u 10. kolu.

Budućnost je doživela još jedan ubedljiv poraz u Evroligi, ukupno osmi. Podgoričane je nadigrao Olimpijakos u Pireju rezultatom 92:70.

Ekipa Aleksandra Džikića kako-tako se držala u prvom poluvremenu meča, uoči kojeg navijačima Budućnosti nije bio dozvoljen ulaz u dvoranu >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Mira i prijateljstva, a onda su domaćini u trećoj četvrtini "pregazili" goste - 32:14, nakon čega je bilo odlučeno pitanje pobednika.

Kod Olimpijakosa, koji sada ima skor 6-4, istakao se Vasilis Spanulis sa 17 pogodaka, dok je Nikola Milutinov završio meč sa 10 poena i sedam skokova. U ekipi Budućnosti najefikasniji su bili Erl Klark sa 15 i Nemanja Gordić sa 14 poena, uz sedam asistencija.

Efes je upisao osmu pobedu u Evroligi, pošto je pred svojim navijačima savladao Baskoniju - 96:85. Turski tim predvodio je Vasilije Micić sa 16 poena, dva skoka i šest asistencija.

Trijumf je zabeležio i Himki, koji je savladao Panatinaikos rezultatom 76:68. Ruski tim, koji je nastupao bez najboljeg igrača Alekseja Šveda, predvodio je Entoni Gil sa 21 poenom, dok je Stefan Marković imao skroman učinak - pet poena, uz pet asistencija za 22 minuta.

Kod gostiju iz Atine najefikasniji je bio Džejms Gist sa 19 poena i devet skokova.

Real Madrid - CSKA Moskva 88:93

Tabela: CSKA 9-1, Fener 8-1, Real 8-2, Efes 8-2, Barselona 6-3, Armani 6-4, Olimpijakos 6-4, Panatinaikos 5-5, Bajern 4-6, Žalgiris 4-6, Himki 4-6, Baskonija 3-7, Gran Kanarija 3-7, Budućnost 2-8, Makabi 2-8, Darušafaka 1-9.
Pogledaj vesti o: Evroliga