Brejk Žalgirisa u Atini, Fener siguran

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 19.Apr.2018, 08:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brejk Žalgirisa u Atini, Fener siguran

Košarkaši Žalgirisu posle velike drame u Pireju poveli su u prvoj utakmici plej-of serije u Evroligi - 87:78 (72:72).

Tim iz Kaunasa tokom celog meča vodio veliku bitku s Olimpijakosom, ali su posle produžetka obezbedili brejk i imaju šansu da se na domaćem parketu plasiraju za Fajnal for u Beogradu.

Grčki tim je bolje započeo meč i u finišu prvog dela napravio seriju od 8:0 za "plus" 15. Gosti iz Kaunasa uzvratili su u nastavku i u poslednjem minutu izjednačili >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << 32:32. Serijom od 6:0 Olimpijakos je vratio vođstvot i sa šest poena prednosti otišao na odmor - 38:32.

U istom ritmu nastavljen je meč. Klub iz Pireja je vodio, ali su gostiuspevali da istope prednost i da u poslednjih deset minuta uđu sa poenom zaostatka.

Velika borba i rezultatska klackalica viđena je u poslednjoj deonici. U poslednjih 80 sekundi bilo je izjednačeno 69:69. Milakis je u sledećem napadu postigao važnu trojku za vođstvo ekipe iz Kaunasa, ali je na isti način odgovorio Spanulis za novo izjednačenje. Ni jedni ni drugi nisu iskoristili napade za pobedu pa se ušlo u produžetke.

U nastavku su se bolje snašli gosti. Trojkom Ulanovasa i Kevina Pangosa sa linije penala stekli su najveću prednost do tada - 82:76.

Brendon Dejvis je postigao ključne poene u finišu za pobedu Žalgirisa i brejk.

On je bio i najefikasniji u pobedničkom timu sa 21 poenom, a pratio ga je Kevin Pangos sa 20. Naš Vasilije Micić upisao je sedam poena i pet skokova.

Kod Olimpijakosa ista kao se Vasilis Spanulis sa 25, Nikola Milutinov meč je završio sa sedam poena i osam skokova.

Bogdan gledao, Željkov Fener lako do 1-0 protiv Baskonije

Košarkaši Fenerbahčea sigurnom pobedom su započeli seriju plej-ofa Evrolige protiv Baskonije.

Aktuelni šampion Evrope pobedio je Baskoniju sa 82:73 i tako napravili prvi korak ka Fajnal foru koji se igra u Beogradu.

Fener je već na poluvremenu imao 17 poena prednosti, pobeda ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje, pa je na kraju gost samo uspeo da ublaži katastrofu.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Bred Vonamejker sa 16 poena, 5 skokova i 3 asistencije, Jan Veseli je dodao 13 poena i uhvatio 8 lopti, a dabl-dabl je ostvario Kostas Slukas sa 10 poena i 11 asistencija.

Marko Gudurić proveo je na parketu 14 minuta i za to vreme postigao 5 poena uz stoprocentan učinak (1-1 za dva, 1-1 za tri), dok je Nikola Kalinić ubacio 4 poena (2-4 za dva, 0-4 za tri) i zabeležio 3 skoka.

S druge strane, prednjačio je Tornike Šengelija sa 16 poena i 6 skokova, a tri poena manje imao je Rodrig Buboa.

Interesantno je da je utakmicu u Istanbulu pratio srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović, igrač Sakramento Kingsa, koji je do prošle sezone nosio dres šampiona Turske. On je tom prilikom dobio priznanje od Evrolige.

Drugi meč na programu je u petak takođe u Istanbulu.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.