Izvor: MVP.rs, 14.Maj.2015, 13:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bjelica je MVP Evrolige! (video)
Srpski košarkaš je, zasluženo, poneo laskavo priznanje.
Na prigodnoj svečanosti koja je upriličena u Madridu, gde će se od 15. do 17. maja održati Fajnal for Evrolige, Nemanja Bjelica (27, 209) je imenovan za MVP-a elitnog takmičenja. Srpski košarkaš je dobio najviše glasova od fanova i novinara, te je sasvim zasluženo poneo laskavo priznanje.
"Želim da se zahvalim svima koji su glasali >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << za mene, kao i porodici koja je bila uz mene sve ove godine", rekao je Bjelica na inaoguraciji i potom dodao:
"Ovo je istorijski trenutak za Fenerbahče Ulker, pa želim da se zahvalim svojim saigračima, trenerima i čitavoj organizaciji koja je omogućila da se ovo dogodi. Priznanje mi mnogo znači".
Bjelica je odigrao svoju najbolju sezonu u karijeri. Nije propustio nijedan meč Fenerbahče Ulkera u Evroligi, a na 27 utakmica je prosečno beležio 11.9 poena, 8.6 skokova, 1.9 asistencija i 1.2 ukradenih lopti. Krilni centar turskog tima bio je drugi skakač Evrolige u čitavoj sezoni i prvi plej ofu (11sk po meču). Bio je najbolji skakač i kradljivac u svojoj ekipi, a predvodio je Fenerbahče Ulker kada je indeks korisnosti (18.3) u pitanju. Bio je drugi strelac i bloker (0.7) tima.
Srpski košarkaš je prethodno izabran u idealnu petorku Evrolige, a bio je i najkorisniji košarkaš od svih čiji su timovi stigli do završnog turnira. Ipak, Bjelicin učinak se ne može posmatrati samo kroz prizmu brojki. U glasanju za najboljeg defanzivca takmičenja se visoko kotirao, samo jedan igrač viši od njega je ubacio više trojki, a o kreaciji iz pikenrola sa pozicije "četiri" izlišno je i govoriti.
Na svečanosti u Madridu dodeljena su i individualna priznanja za sezonu 2014/15, a takmičenje startuje u petak. Evropa će novog prvaka dobiti u nedelju oko 22 sata.
(foto: Euroleague)










