Izvor: RTS, 04.Dec.2020, 23:56

Bajern kaznio Himki, Real preokretom srušio ASVEL

Košarkaši minhenskog Bajerna savladali su na svom parketu ekipu Himkija sa 80:77 u meču 12. kola Evrolige. Real je kao domaćin savladao francuski ASVEL sa 91:84, nakon preokreta u poslednjoj četvrtini
U veoma neizvesnoj i utakmici sa dramatičnim krajem, Bajern je naneo Himkiju deveti poraz u Evroligi ove sezone.

Gosti iz Rusije mnogo bolje su otvorili meč i relativno brzo i lako stekli dvocfirenu prednost.
Ipak, pred >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << kraj druge četvrtine, Bajern je zaigrao znatno bolje, nadoknadio zaostatak i poveo.
Čitavo drugo poluvreme vladala je rezultatska "klackalica" i nijedna ekipa nije uspela da stekne osetniju prednost.
U poslednjem minutu, Bajern je kaznio velike propuste u igri Himkija. Bavarci su imali pola koša prednosti, odbranili napad rivala, koji potom nije odlučio da ih faulira.
Bajern je u nastavku akcije uhvatio ofanzivni skok i pogodio slobodna bacanja za pobedu. Himki je imao šut za produžetak, ali je Monro promašio trojku.
Boldvin je predvodio pobedničku ekipu sa 19 poena, poen manje dodao je Zipser, dok je Vladimir Lučić bio treći dvocifreni sa deset pogodaka.
U ekipi Himkija istakli su se Šved sa 20, Monro sa 18 i Tima sa deset poena. Srpski košarkaš u redovima ruske ekipe Stefan Jović, vratio se na parket posle dužeg vremena i saniranja povrede.
Tim iz Minhena upisao je osmu pobedu u Evroligi ove sezone i zauzima treće mesto na tabeli, dok je Himki poslednji sa dva trijumfa.
Košarkaši madridskog Reala savladali su ekipu ASVELA sa 91:84.
Tim Pabla Lasa do trijumfa je došao nakon preokreta u poslednjoj četvrtini. Francuzi su ispustili dvocifrenu prednost koju su imali u trećoj deonici, da bi poslednja četvrtina potpuno pripala favorizovanom protivniku.
Tavares i Ljulj predvodili su Madriđane sa po 19 poena, dok je Kozer dodao 13.
U ekipi iz Liona istakli su se Kol sa 21 i Jabusele sa po 21 poenom, a Lajti je ubacio 13.
Real je poslednji period igre dobio sa 23 prema 10 i upisao pobedu.
Španska ekipa ostvarila je sedmu pobedu i popela se na peto mesto na tabeli, dok je ASVEL doživeo sedmi poraz i pretposlednji je.