Zvezda nemoćna u Istanbulu, laka pobeda Efesa

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 26.Jan.2021, 19:55

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Istanbulu od ekipe Efesa sa 86:72 u meču 22. kola Evrolige.

Srpska ekipa upisala je novi poraz u elitnom evropskom takmičenju, a ovoga putabolji od nje bio je Efes u Istanbulu.

Sem delimično u prvoj i početkom druge četvrtine, Zvezda nije imala šanse da naškodi Efesu, koji je potpuno držao konce meča.

Turska ekipa nametnula je brzi ritam >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << od starta meča, u kojem su se znatno bolje snašli.

Zvezda je igrala veoma lošu odbranu, što je Efes znao da kazni, pogađavši otvorene šuteve.

Trener crveno-belih Dejan Radonjić bio je veoma nezadovoljan partijom svog tima, koji je prvu četvrtinu završio sa čak 29 primljenih, a samo 13 postignutih poena.

Ipak, delovalo je da je srpska ekipa početkom druge četvrtine potpuno promenila ploču i "pojavila se" na utakmici.

Zvezda pravi seriju 8:0 i tako smanjuje na jednocifrenu razliku. Međutim, Efes je na vreme uspeo da odbije nalet crveno-belih, ponovo se raspucao u napadu i brzo povratio veliku prednost.

Turska ekipa je na poluvreme otišla sa velikih 21 poena prednosti, čime je nagovestila da neće prepustiti protivniku previše šansi za pobedu.

U drugom poluvremenu, Zvezda je igrala donekle egal košarku sa Efesom, ali je domaćin konstantno održavao razliku i igrao onoliko koliko je to bilo potrebno.

Tek u finišu, srpska ekipa smanjila je deficit na 12 poena, ali je to bilo prekasno za bilo kakav rezultatski povratak u meč.

Najefikasniji u redovima pobedničke ekipe bili su Larkin sa 23 i Micić sa 13 poena.

Kod Zvezde su dvocifreni bili Dobrić i Davidovac sa po 12 poena, kao i Rit sa 10 poena.

Efes beleži 12. pobedu u 22 odigrane utakmice i tako zauzima osmu poziciju na tabeli Evrolige.

Crvena zvezda je sa druge strane poražena 15. put i sa odnosom 7-15 se nalazi na 17. mestu.

Naredni meč srpski predstavnik u Evroligi igra u petak protiv ASVEL-a.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...